zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Zoznámte sa s účinnými prírodnými olejmi

Článok napísal dňa 4.5.2015 - MondayŽiadny komentár

Koža je našim najväčším orgánom a zároveň tou časťou tela, ktorá je v kontakte s okolitým prostredím. Výrazne ovplyvňuje našu krásu, a aj preto by sme sa jej mali dostatočne venovať. Nie každý však má to šťastie, že je jeho pokožka bezproblémová. No problémy je vždy možné odstrániť. Ak vám k tomu nepomohla bežná kozmetika či lieky od kožnej lekárky, vyskúšajte prírodné produkty. Niektoré z nich vám zaručene pomôžu. Dovoľte nám, aby sme vám bližšie priblížili účinky konopného a šípkového oleja na našu pokožku.

Univerzálne použitie konopného oleja

Konopný olej a produkty, ktoré ho obsahujú, majú naozaj všestranné využitie. Konopný olej je významný obsahom unikátnych mastných kyselín či mnohých vitamínov, ktoré zabezpečujú hydratáciu pokožky, jej výživu, ale aj ochranu pred faktormi vonkajšieho prostredia. Spoľahlivo likvidujú radikály, redukujú zápaly či regulujú tvorbu kožného mazu. Konopnú kozmetiku je možné použiť ako podpornú terapiu pri liečbe akné, ale aj na hydratáciu suchej pokožky. Významné je aj jej použitie pri alergií na chlad. Krém s konopným olejom zabezpečí tvorbu tenkého filmu na povrchu kože, ktorý znemožní chladu kožu vysušiť a spôsobiť jej popraskanie.

Šípkový olej na regeneráciu rán, jaziev a zamedzenie tvorby strií

Druhým olejom, ktorý vám dnes predstavujeme, je šípkový olej. Ten vás určite osloví nielen svojou vôňou, ale aj účinkom. Je charakteristický vysokým obsahom vitamínu A a nenasýtených mastných kyselín, ktoré sa výrazným spôsobom podieľajú na regenerácií kože. Je možné použiť ho na bežné hydratovanie pleti, no jeho účinok je vhodné využiť najmä pri hojení  rán. Jeho protizápalové a regeneračné schopnosti výrazným spôsobom urýchlia ich zacelenie a dokonca dokážu ovplyvniť aj vzhľad jazvy. Šípkový olej využijú aj budúce mamičky počas tehotenstva, kedy je ním vhodné natierať  bruško či stehná. Výrazným spôsobom tak zredukujete tvorbu nepríjemných strií, ktoré vám inak na koži ostanú podobne ako jazvy po poraneniach.

saloos-sipkovy-olej

Konopný olej a kozmetiku s jeho obsahom či šípkový olej si môžete výhodne zakúpiť aj v internetovom obchode Maxcare.sk.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.