zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Zoznámte sa s účinným prírodným liekom – konopnou kozmetikou

Článok napísal dňa 5.5.2015 - TuesdayŽiadny komentár

Každý z nás určite pozná rastlinku zvanú konope. Do nášho vedomia sa dostala najmä kvôli obsahu psychotropných látok, no okrem nich sa v nej nachádzajú aj viaceré zložky ideálne na využitie v terapií. A to jednak kožných problémov, no dokonca aj bolestí kĺbov či na podporu regenerácie. Zoznámte sa aj vy s týmto účinným prírodným liekom a vyskúšajte prípravky vyrobené z konope.

Základom sú jedinečné mastné kyseliny

Konopná kozmetika vďačí svojmu efektu najmä jednej zložke, a to konopnému oleju. Ten je vyrábaný lisovaním za studena, čo je metóda zabezpečujúca zachovanie obsahových látok v tej najvyššej kvalite. Medzi ne patria najmä jedinečné mastné kyseliny, ktoré sa veľmi rýchlo vstrebávajú do kože, kde podporujú regeneráciu. Priamo sa zapájajú do tvorby bunkových štruktúr, vďaka čomu prebieha výstavba kože rýchlejšie než obyčajne. Zároveň sprostredkúvajú účinnú hydratáciu, ktorá je nevyhnutná pre zdravý vzhľad vašej pokožky.

konopne-telove-mlieko

Konopný krém regeneruje a zároveň tlmí zápaly či produkciu mazu

Ak trpíte kožnými problémami ako akné, mastná pleť či atopický ekzém, mali by ste do výbavy svojej kozmetiky zaradiť aj konopný krém. Ten jednak hydratuje a urýchľuje tvorbu nových buniek kože, no môže sa hrdiť aj ďalšími účinkami. Problematická pleť je spojená s častou precitlivenosťou, podráždenosťou a zápalmi. Konopný olej dokáže výrazne utlmovať zápalové procesy v koži, a tým vám priniesť úľavu od nepríjemného pálenia či sčervenania kože. V prípade akné zároveň znižuje produkciu kožného mazu, redukuje upchávanie pórov, čím znižuje riziko tvorby ďalších vyrážok.

Alergia na chlad či bolestivé kĺby

Konopnú kozmetiku však môžete používať nielen na tvár, ale na akúkoľvek časť vášho tela. V takom prípade je na aplikáciu najvhodnejšia konopná masť. Tá nesie všetky spomínané účinky konopného oleja či konopného krému, no môže sa používať aj na iné účely. Napríklad na ochranu pokožky proti nadmernému vysušovaniu mrazmi, najmä u ľudí alergických na chlad. Zároveň je popísané jej priaznivé pôsobenie na rozličné zápaly, napríklad kĺbov, kde urýchľujú prekrvenie, a tak stimuluje prácu bielych krviniek likvidovať pôvodcov problémov.

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.