zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Zlepšenie plodnosti žien

Článok napísal dňa 25.2.2012 - SaturdayŽiadny komentár

Hektická doba, stres, chudnutia, priberania, nedostatok vitamínov a pohybu, niekoľko faktorov, ktoré bránia žene otehotnieť.

Metóda Ľudmily Mojžišovej pomohla tisícom mužov a žien, ktorí trpeli chorobami pohybového aparátu i chorobami s pohybovým aparátom zdanlivo nesúvisiacimi.

Ak ochabnuté svaly brucha a zadočku neudržia správne postavenie panvy, preťažia sa svaly panvového dna. Panva môže rotovať, nachýlit a prevrátiť sa a nie je potom dostatočnou základňou pre zložitú, nad ňou stojacu stavbu chrbtice.

 U človeka so slabými svalmi a ochabnutým bruchom sú potom väčšinou i ostatné svaly nedostatočne funkčné. Svaly sa postupne skracujú. Sedavý spôsob života a nedostatočná pohybová aktivita vedú k poruchám a chorobám, ktoré človek s pohybom a narušeným pohybovým aparátom ani nespája.

Predkladáme len stručný prehľad niektorých porúch, ktoré môžeme cvičením Mojžišovej zlepšiť alebo úplne odstrániť:

1. Vertebrogénne poruchy spôsobené svalovou nerovnováhou (migrény, detské skoliózy, brnenie rúk, “infarktové” stavy, bolesť v hrudníku vertebrogenného pôvodu, atď).
2. Zlepšenie svalového korzetu pri už vzniknutých štrukturálnych zmenách (Schoermannova choroba, artrotické nárastky degeneratívneho charakteru, artróza bedier, vyskočené medzistavcové platničky, skoliózy starších pacientov, pooperačné stavy chrbtice, atď)
3. Gynekologické ťažkosti (funkčná ženská sterilita, nepravidelná a bolestivá menštruácia, nedostatočný vývin maternice u mladých dievčat, absencia menštruácie, atď)
4. Patologický nález spermiogramu, predovšetkým pri zníženej pohyblivosti a množstve spermií.
5. Niektoré sexuálne problémy.
6. Obstipácie (zápcha).

Podrobnejšie informácie nájdete TU.

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.