zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Zázračná levanduľa: Pohladí dušu, ukľudní aj najväčšiu hysterku

Článok napísal dňa 13.4.2012 - FridayŽiadny komentár

Levanduľa vie pohladiť dušu a zabrániť hysterickým záchvatom. O levanduli sa hovorí, že vie pohladiť nekľudnú dušu, tíši bolesti hlavy, migrénu, tlmi pocity napätia a nervozity. Zmierňuje  hysterický záchvat a taktiež mu dokážeme predísť prostredníctvom levandule.  To je len niekoľko dôvodov prečo doma pestovať práve  levanduľu. Okrem iného krásne vyzerá a vonia. 

Levanduľu dnes poznáme skôr ako  len súčasť kozmetiky, maximálne si kúpime voňavý vankúšik pre príjemné spanie. Ale napríklad vo Francúzsku je veľmi rozšírená. Naše babičky veľmi  dobre vedeli prečo im nesmie chýbať za oknom alebo na zahrádke…

Krásna na pohľad, užitočná nielen  pre telo

 V minulosti sa používali kvietky ako prírodný deodorant, poslúžila aj  ako prostriedok proti moliam v šatníku a repelent, odpudzujúci hmyz. Dobre taktiež vedeli, že je prospešná aj nášmu zdraviu.
Okrem spomínaných účinkov  na náš nervový systém najviac pôsobí levanduľový čaj, taktiež pri tráviacich ťažkostiach – uľaví žaludočné nevoľnosti i plynatosti. Táto bylina vie vyliečiť  dýchacie problémy, angínu aj  chrípku.

V stredomorských krajinách levanduľu veľmi radi používajú aj ako korenie pri príprave rýb. Ak to chcete doma v kuchyni taktiež vyskúšať, majte na pamäti, že má veľmi silnú arómu a horkú chuť, preto s týmto levanduľovým  korením šetrite.

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.