zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, Zdravie

Trendy oči

Článok napísal dňa 2.7.2012 - MondayŽiadny komentár

Leto sa pomaly blíži a je jasné, že všetky chceme vyzerať čo najlepšie. Leto je taký  malý „rok v roku“. Všetko dýcha dobrodružstvom, drinky chutia lepšie ako v januári a šaty na nás vyzerajú doslova fantasticky! V lete sa o seba staráme viac, je takmer samozrejmosťou , že postavy si formujeme ako sa len dá, vlasy dávame do rúk kaderníkom, ale čo však naše oči?

Tie, ktoré nosíte okuliare, viete, že v lete sú, ak to tak možno povedať, poriadnou príťažou. Svieti slniečko a prekladať stále jedny okuliare druhými, je nepraktické. Navyše ak aktívnejšie športujete, okuliare sa môžu stať aj nebezpečnými. Dámy s vyšším kontom si dajú prerobiť slnečné okuliare, aby boli kompatibilné s dioptrickými, ale čo my ostatné?

Riešením často zavadzajúcich okuliarov sú kontaktné šošovky. Sú neviditeľné a ak si zadovážite farebné, môžete meniť farbu očí. Ich údržba síce nie je taká jednoduchá ako pri okuliaroch, ale nasadíte si ich ráno a celý deň máte po starostiach. Najnovšie štúdie dokonca dokazujú, že zelenému zákalu na oku sa dá pomôcť kontaktnými šošovkami. Avšak milé dámy, ak si pestujete umelé nechty, kontaktným šošovkám, alebo ľudovo povedané „čočkám“ sa radšej širokým oblúkom vyhnite. Dlhé a tvrdé nechty môžu spôsobiť poškriabanie rohovky. Šošovky sa odporúčajú najmä ľuďom, ktorí majú veľké rozdiely medzi jedným a druhým okom. Okuliare sa vtedy ťažko prispôsobujú, takže ak máte pravé oko „polku“ a ľavé trojku, je problém ich vyrobiť. K šošovkám sa odporúča, resp. nariadzuje zvýšená hygiena, pretože sú ľahko infikovateľné a je veľká možnosť zápalu.

Často používané a vyhľadávané sú najmä farebné kontaktné šošovky. Slúžia najmä na zvýraznenie alebo zmenu farby dúhovky. Zakryjete nimi nepravidelnosť očnej dúhovky alebo jazvy. Meniť nimi svoj vzhľad je také jednoduché! Farba očí bude konečne taká, akú ste si priali a môžete ju meniť doslova každý deň. Dnešná pokročilá doba ponúka šošovky, ktoré Vám na oku vyčarujú smajlíka, červené alebo mačacie oči, či anglickú zástavu. Trendy posledných mesiacov sú okuliare rôznych farieb a veľkostí. Udomácnil sa výraz „retro“ okuliare, ktoré optiky začali predávať ako čerstvé rožky. Okuliare s dioptriami už nie sú len praktické, ale stal sa z nich doslova trend!

Vybrali ste si? Šošovky alebo okuliare? Každému z nás samozrejme vyhovuje niečo iné. Niekto nosí šošovky celý život a ani sa nepozastaví nad tým, že pre niekoho sú možno nepraktické. Dioptrické okuliare, ktoré kedysi znamenali vzhľad bifľošov a šprtov sú dnes maximálne trendy. Čokoľvek si však vyberiete, dajte si čas na výber, aby ste na záver zažiarili Vy!

autor: Eliška

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.