zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Sedacie vaky – pomoc pri relaxácii

Článok napísal dňa 27.2.2014 - ThursdayŽiadny komentár

Relaxácia je v psychológií odborne nazývaný pokles fyzického alebo psychického napätia. Relaxácia by mala prebiehať u každého z nás a mala by byť samozrejmosťou v našom každodennom stereotype.

Relaxácia patrí k zdravému životnému štýlu. V práci človek funguje na „plný plyn“ viac ako 8 hodín a potom sa venuje rodine, čas na relax by mal byť preto nevyhnutný. Počas dňa sme vystavený telesnému, teda svalovému napätiu. To vzniká sťahovaním určitých svalov v našom tele. Druhým typom je psychické napätie, ktoré si vytvárame našimi myšlienkami, pocitmi a náladami. Relaxácia je činnosť, pri ktorej sa tieto druhy napätia vytrácajú a tým pozitívne pristupujeme k nášmu telu a prispievame k zdravému životnému štýlu, ktorý je pre nás veľmi dôležitý.

Liek proti stresu

Relaxácia je najlepším liekom proti stresu, kde sa používajú rôzne typy a techniky. Každý z nás si vyberá pre neho tú najvhodnejšiu a najpríjemnejšiu. Každý jedinec je individuálny, a preto ak je pre niekoho relaxom aktívny šport, pre iného to môže spôsobovať záťaž. Najčastejším relaxom je čítanie kníh, pozeranie obľúbených filmov alebo surfovanie na internete.

sedacie-vaky

Sedacie vaky

V hektickom pracovnom tempe a rýchlom tempe života máme potrebu oddychu aj v podobe krátkeho poobedňajšieho spánku. Za relaxačnú pomôcku aj dizajnový kúsok sa považujú trendy sedacie vaky. Je to vhodný doplnok do interiéru, ktorý sa považuje za ergonomický nábytok. Sedacie vaky sú naplnené polystyrénovými guličkami, ktoré dokonale kopírujú krivky tela a tým chrbtici dodávajú istú oporu. Chrbtica sa nenamáha, a preto je možné predchádzať zdravotným ťažkostiam. V sedacom vaku tak môžete bez problémov relaxovať čítaním knihy alebo pozeraním filmu. Sedacie vaky je možné použiť ako alternatívu stoličky alebo kresla, v ktorom si môžete pokojne oddýchnuť aj pri poobedňajšom spánku. Sú zhotovené v rôznych farebných prevedeniach a vzoroch s použitím rôznych materiálov. Najnižšia cena je základným faktorom pri kúpe tohto produktu.

Príslušenstvo

Po čase je potrebné vymeniť náplň do sedacích vakov, ktorá nie je problémom. Výplň je možné zakúpiť podľa objemu sedacieho vaku. 

 

foto zdroj: shutterstock.com
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.