zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Podpora imunity detí sa opiera aj o doplnkové stravovanie

Článok napísal dňa 3.9.2015 - ThursdayŽiadny komentár

Ak má vaše dieťa slabú imunitu, skúste ju posilniť prírodnými prípravkami. Napríklad Moringou Caribbean. Vďaka nej bude podpora imunity u detí rýchla a účinná.

Podporte imunitu detí karibskou moringou

Slabá imunita u detí má viacero príčin. Bývajú to vrodené predispozície, nevyvážená životospráva, nedostatok pohybu, spánku, či nedostatok pestrej stravy bohatej na vitamíny a minerály. Ak ste si istí, že to deťom poskytujete a napriek tomu vám chorľavie, zvyčajne je nutné siahnuť po doplnkoch stravovania, liečivých, najlepšie prírodných prípravkoch.

unnamed (2)

Užíva sa už 5000 rokov

Zaujímavým tipom je Moringa Caribbean. Pochádza z oblasti Himalájí v severozápadnej Indii. Poznajú ju tam ako strom života a v tradičnej ajurvédskej medicíne sa používa už viac ako 5000 rokov.  Je vôbec najbohatšou rastlinou na živiny aká je doteraz známa. Obsahuje množstvo cenných živín a životne dôležitých látok – až 46 antioxidantov, 20 aminokyselín a 26 protizápalových látok. S týmto zložením dodá vášmu dieťaťu nielen potrebnú vitalitu, ale dlhodobo zlepší jeho odolnosť voči nebezpečným baktériám a vírusom. Zabezpečí posilnenie imunity pričom nebudete musieť siahnuť po umelých výživových doplnkoch. Karibská moringa má tak isto vysoký obsah vitamínu C a obsahuje stavebné látky s pozitívnym účinkom na rast a vývin mozgových a nervových buniek.

unnamed (1)

Rozsiahle zloženie

Obsah vitamínov, proteínov a minerálov v karibskej moringe (Moringa Caribbean)  robí z tejto rastliny užasný antioxidant. Listy obsahujú vitamíny: B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12 ako aj vitamíny A, C, D, E a K. Okrem toho obsahuje vysoký podiel cenných mastných kyselín Omega -3, -6, -9. Z doteraz preskúmaných rastlín má najvyššiu koncentráciu chlorofylu a zázračnej látky Zeatín ako aj veľa Salvestrolov, ktoré sú odpoveďou prírody na rakovinu. Základ moringy je čisto prírodný a je lepšou alternatívou než rôzne „tabletky na imunitu.“ Podľa ajurvédy pôsobí samotný list moringy preventívne pri viac ako 300 chorobách. Mnohé z účinkov, ktoré jej pripisujú v Indii, boli potvrdené modernými vedeckými štúdiami.

Dá sa získať aj u nás

V našich zemepisných šírkach ju môžeme nájsť predovšetkým v forme prášku. Listy totiž sušením a zomletím získajú trvanlivosť, bez toho, aby stratili svoj účinok, a dajú sa dopraviť priamo k nám domov. V krajinách pôvodu sa konzumujú väčšinou surové, varené, dusené alebo pražené. Pripravuje sa z nich však aj čaj, ktorý sa tradične pije ako prevencia proti chorobám a na podporu zdravia, ale používa sa aj zvonku, napr. pri kožných problémoch. Najčastejšie sú využívané listy, ktoré sa dajú mnohostranne využiť.

U nás sa dá nájsť vo forme kapsulí. Jedno balenie 60 kapsulí karibskej moringy vyjde na 30 Eur.  https://www.moringacaribbean.sk/kapsule-60ks

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.