zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Plesové pľuzgiere

Článok napísal dňa 28.2.2014 - FridayŽiadny komentár

Plesová sezóna vrcholí a okrem nádherných večerných rób prináša so sebou aj nemilé prekvapenia, ktoré pripravia iste elegantné, ale nie vždy aj pohodlné, lodičky. Pľuzgiere, ktoré si mnohé z nás odnesú z plesu domov, dokážu pekne potrápiť.

Keď po prehýrenej noci zistíte, že vám lodičky nechali na päte malý odkaz, chcete ho čo najrýchlejšie zmazať. Viete ako postupovať čo najefektívnejšie?

Prečo vzniká pľuzgier

Tlakové pľuzgiere vznikajú, ako už napovedá názov, nadmerným tlakom, alebo trením na určitom mieste na koži. Často stačí aj veľmi krátka doba a pľuzgier je na svete. Najčastejšie sa tento typ pľuzgierov objavuje na rukách a nohách. Ruky sú postihnuté pľuzgiermi po manuálnej činnosti a nohy nosením zlých alebo nových topánok.

Nová topánka ešte nie je prispôsobená nohe majiteľa, a tak spravidla začne tlačiť na pätu. Vplyvom zvýšeného tlaku sa pokožka dostane do ťažkostí. Tesne dolieha na stenu topánky a pri chôdzi prudko stúpa pozdĺžny tlak na všetky vrstvy kože, až sa pokožka na hranici zamše odtrhne a priestor sa okamžite plní tkanivovou tekutinou. Pokiaľ pľuzgier neošetríte včas, dôjde k jeho pretrhnutiu a tým aj k nebezpečenstvu vzniku infekcie.

Pľuzgier ošetrite, ale neprepichujte

Ak sa vám urobí pľuzgier, nikdy sa nesnažte ho strhávať. Mohli by ste tak zapríčiniť vznik infekcie a tá by mohla viesť k dlhšej a ťažšej liečbe.

Prepichovanie pľuzgiera je dovolené iba v prípade, ak je naozaj veľký, veľmi naplnený tekutinou a hrozí, že by sa pretrhol sám. Keď sa ale pre tento krok rozhodnete, ihla musí byť prevarená alebo sterilná. Vpich sa vykonáva opatrne pri okraji pľuzgiera a všetka tekutina sa opatrne vytlačí pomocou sterilného štvorčeka tak, aby sa pľuzgier prilepil ku spodine.

Pľuzgier je potom dobré sterilne chrániť náplasťou na pľuzgiere. Najrýchlejšie sa pľuzgiere hoja pomocou tzv vlhkého krytia. Preto sú (náplasti Cosmos) vybavené špeciálnym hydrokoloidným vankúšikom.

Cosmos na pluzgiere XL_small

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.