zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, Zdravie

Kokosový olej na terapiu tela nielen zvonka, ale aj zvnútra

Článok napísal dňa 17.3.2015 - TuesdayŽiadny komentár

Ak máte radi prírodné oleje, potom vás určite zaujme aj tento. Zoznámte sa s kokosovým olejom, ktorý je možné využiť nielen zvonka, ale aj zvnútra vášho tela. Objavte spolu s nami jeho liečivú silu, ktorá vám dodá krásu a upevní vaše zdravie.

bio-planete-panensky-kokosovy-olej

 

Žiadne chemické látky vo forme konzervantov a parabénov

Panenský kokosový olej sa vyrába z ručne zbieraných kokosov, ktoré sú lisované za studena pri teplote 26°C. Vďaka tomu šetrnému spôsobu prípravy pri jeho výrobe nedochádza k tepelnému rozkladu látok a ich biologická hodnota tak ostáva zachovaná. Kokosový olej neobsahuje žiadne chemické látky vo forme konzervantov a parabénov, a preto je vhodný aj na aplikáciu na citlivú a alergickú pleť. V prirodzenej forme sa nachádza v tuhom skupenstve bielej farby, ktoré sa však na koži rýchlo roztápa a stáva sa z neho priezračná olejovitá kvapalina.

Kokosový olej pleť zregeneruje, ale aj omladí

Najväčší účinok prírodného bohatstva kokosov na pleť dokážete dosiahnuť len vtedy, ak jej doprajete čisté a kvalitné pleťové oleje. Ten kokosový môžete použiť ako alternatívu telového mlieka či krému. Je vhodný napríklad na regeneráciu nechtov, suchej pleti v lakťovej oblasti či na terapiu ekzémov. Okrem liečby kože má aj omladzujúci efekt a prispieva k redukcií vrások. A to najmä vďaka vysokému obsahu antioxidantov, ktoré zmierňujú prejavy starnutia. Vďaka antiseptickému účinku je vhodný aj na ošetrenie pleti po holení.

Liečivý kokosový zábal pre vaše vlasy

Ak vás trápia suché vlasy s tendenciou sa lámať či suché lupiny, kokosový olej vám s týmito problémami zaručene pomôže. Stačí, ak si po umytí na vlasy aplikujete olej a spravíte si s ním zábal. Po jednej hodine pôsobenia olej zmyte vlažnou vodou, pričom už po prvej kúre bude viditeľné, že vaše vlasú sú oveľa jemnejšie, lesklejšie a najmä zdravé.

Zníži zlý cholesterol a pomôže prekonať infekcie

Príjemná vôňa kokosového oleja vás pravdepodobne donúti ochutnať ho. Ak sa neudržíte a podľahnete tejto zmyselnej vôni, spravíte tým obrovskú službu pre váš organizmus. Kokosový olej totiž znižuje hodnoty zlého cholesterolu, napomáha bojovať s infekciami a je dokonca vhodný aj pre diabetikov, pretože pomáha udržovať stálu hodnotu glykémie.

Kokosový olej čaká aj na vás v internetovom obchode Maxcare.sk.

zdroj obrazok: maxcare.sk
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.