zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Do kuchýň sa vracajú staré časy

Článok napísal dňa 2.9.2015 - WednesdayŽiadny komentár

Niekedy sa to môže zdať až smiešne. Jedna móda strieda druhú. Na niečo si zvykneme, potom tým opovrhuje, aby sme to po rokoch s nadšením objavili znova. A takto dookola. Teraz nehovoríme o módnych trendoch, ktoré sú nám módnymi dizajnérmi servírované opakovane vždy v trochu obmenenej podobe. Hovoríme o stravovaní, o tom, aké potraviny jeme a ako si ich pripravujeme.

Nie je to tak dávno, kedy sa veľká časť potravín v našich domácnostiach pripravovala doma. Maximálne sa zašlo do potravín kúpiť základné suroviny. Väčšina ľudí si však vystačila aj s vlastnou produkciou. Je však pravda, že vtedy ľudia nemali inú možnosť. V obchodoch toho na regáloch naozaj veľa nebolo. Dalo by sa povedať, že toto kuchynské výmyselníctvo bolo z núdze cnosť.

Moderné stravovacie časy

So zmenou režimu sa však začali meniť aj ekonomické podmienky. Zrazu sa výroba potravín doma oplatila menej a menej. Všetko to jedného dňa dosiahlo bod, kedy bolo vždy lacnejšie zájsť do najbližšieho supermarketu a na vlastné schopnosti sa vykašľať. Takmer všetci sme túto zmenu vítali s otvorenou náručou.

unnamed

Z mäsa sa vytratilo mäso

Potom sa však objavili problémy s kvalitou potravín. Párok síce bol párok, len sa z neho akosi vytratilo mäso.  Jogurt bol stále jogurtom, len už veľmi ako jogurt nechutil.  Mäso začali výrobcovia nahrádzať múkou a jogurty chutili príliš umelo.

Ľudia na tento trend však zareagovali. Postupne sa začali vracať k múdrostiam našich predkov.  Oproti našim mamám a otcom však máme jednu výhodu. Pomôcky na domácu výrobu potravín sú ďaleko dostupnejšie.

Tri tipy na užitočných pomocníkov do kuchyne

Mlynček na mäso – neveríte podielu mäsa v mäsových výrobkoch? Zoberte všetko pod vlastnú kontrolu. S kvalitným mlynčekom na mäso to vôbec nie je komplikované.

mlyncek

Šunkovar – vyrába šunky podľa vášho gusta.

sunkovac

Jogurtovač – príprava skutočného jogurtu za zlomok ceny toho, čo nájdete v obchode.

jogurtovac

 

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.