zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Detské koliky

Článok napísal dňa 28.2.2014 - FridayŽiadny komentár

Vaše bábätko je usmievavé, no zrazu v noci nie a nie prestať plakať. Hneď ako si myslíte, že je to detská kolika, ako prvé sa poraďte so svojím lekárom. 

Kojenecká kolika postihuje viac ako 20% kojencov. U bábätiek sa to prejavuje plačom po celú noc alebo plačom v istú hodinu v pravidelných intervaloch. Najčastejšie je to v poobedňajších, večerných a nočných hodinách.

Prvýkrát sa detská kolika môže objaviť u kojenca medzi druhým a štvrtým týždňom. Postupne vymizne medzi štvrtým a šiestym mesiacom. Detské koliky majú rôznorodé príčíny. Príčiny môžu byť rôzne od stravy a výživy dieťatka až po stravu a výživu matky. V niektorých prípadoch môže ísť aj o intoleranciu laktózy, ktorá nie je nikdy vylúčená.

detske-koliky

Bolesti bruška u bábätka

Bolesti bruška u bábätka môžu byť z rôznych dôvodov akou je nesprávna technika kojenia, prejedanie, reflux, zloženie črevnej mikroflóry alebo ak dieťa pri kojení spolu s mliekom hĺta viac vzduchu. Príčinou môžu byť aj psychologické faktory – ak je dieťa unavené a je pre neho náročné sa upokojiť pred zaspávaním. Dôvodom môžu byť aj psychologické faktory matky, jej únava, ktorá sa prenáša aj na dieťa.

Zmiernenie príznakov

Takmer každé bábätko v rannom veku má detské koliky. V prvom rade je potrebné zistiť príčinu a zmierniť príznaky. Nikdy nie je dôvod na paniku. Treba konať rozvážne, pretože ak je matka nervózna a rozrušená, prenáša sa to aj na dieťa. Ak chceme zmierniť príznaky, je potrebné dodržiavať pravidelný režim dieťaťa. Môžeme pomôcť aj prikladaním teplých obkladov na bruško alebo jeho masážou.Častejšie polohovanie dieťatka na bruško dokáže zmierniť príznaky detskej koliky.

Laktóza

Laktóza je primárnym cukrom každého mlieka. U detí býva intolerancia laktózy iba dočasná počas prvých mesiacoch. Trávenie laktózy spôsobuje laktáza, ktorá sa prirodzene nachádza v tenkom čreve. Mamičky by mali vylúčit potraviny, ktoré môžu spôsobiť detské koliky.

foto zdroj:
Marmel Creative - Arts Factory
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.