zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Čo v sebe ukrýva arganový olej?

Článok napísal dňa 12.5.2015 - TuesdayŽiadny komentár

Určite je vašou túžbou mať dokonalú pleť či vlasy. Ak vám k tomu doteraz príliš nepomohla bežná kozmetika dostupná drogériách, skúste sa spoľahnúť na prírodu. V nej nájdete množstvo látok, ktoré vám dokážu zaručene pomôcť. Medzi ne patrí aj arganový olej. Čo všetko sa v ňom ukrýva a na aké účely ho môžete využiť aj vy?

saloos-bio-arganovy-olej

 

Účinné obsahové látky arganového oleja

Arganový olej je nazývaný aj marockým zlatom. Vyrába sa totiž výlučne z plodov arganovníka pestovaných na svahoch tejto krajiny a na výrobu jedného litra čistého oleja sa spotrebuje až 30 kilogramov orechov. Celý proces lisovania prebieha navyše za studena, čím sa do oleja dostanú všetky obsahové látky v tej najvyššej kvalite. Saloos arganový olej obsahuje mnohé mastné kyseliny zabezpečujúce regeneráciu či hydratáciu kože, fytosteroly, karotenoidy, skvalény či množstvo vitamínov pôsobiacich ako antioxidanty a chrániacich kožu pred pôsobením vonkajšieho prostredia. V arganovom oleji je prítomný aj vitamín F zvaný aj anti-aging faktor. Ten, ako to už z názvu vyplýva, pomáha bojovať proti starnutiu pleti.

Ako alternatíva krému, vody po holení či masky na vlasy

Arganový olej je možné použiť naozaj rozmanito. Základným použitím je aplikácia na tvár, kedy tvorí olej alternatívu bežného krému. Pravidelne ráno a večer ho jemne vmasírujte do pokožky, pričom jeho efekt sa dostaví prakticky okamžite. Pleť hydratuje do hĺbky a chráni pred vysušovaním, vyživuje či dokáže výrazne oddialiť tvorbu vrások, prípadne zjemniť ich súčasné kontúry. Páni ho zas môžu využiť ako náhradu vody po holení, ktorá nedráždi a nespôsobuje citlivosť. Arganový olej však nemusíte používať výhradne na tvár, no dokonca na celé telo. Kozmetika Saloos, ktorá produkuje arganový olej, ho odporúča aj na aplikáciu na vlasy. A to vo forme masky či zábalu, ktorá odstraňuje lámavosť, vlasom dodáva lesk a najmä výživu. Arganový olej v tej najvyššej BIO kvalite vám ponúka aj predajca kozmetiky – internetový obchod Maxcare.sk.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.