zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Ako posilniť organizmus

Článok napísal dňa 8.10.2013 - TuesdayŽiadny komentár

Jeseň je tu, blíži sa zimné obdobie a s ním prichádzajú aj nemilí spoločníci ako nádcha, bolesť v krku a kašeľ. Aby ste sa v nadchádzajúcom chladnom období týmto „nepriateľom“ vyvarovali, dbajte už teraz na prevenciu a posilňujte imunitu svojho organizmu! Len silný organizmus dokáže proti nim prirodzene bojovať.

Najvýznamnejšie pre obranu organizmu pred ochoreniami sú sliznice. Prečo sú také dôležité? Sliznice máme v tele takmer všade. Pokrývajú vnútorné priestory orgánov a vonkajšie priestory dutín. Chránia organizmus pred škodlivými vplyvmi prostredia – patogénmi, ako sú napríklad baktérie, vírusy, či toxické látky. Sliznice sú vlhké. Produkujú hlieny, ktoré okrem toho, že zabraňujú vysýchaniu slizníc, pôsobia aj antimikrobionálne. Sliznice nájdeme v tráviacej, rozmnožovacej, vylučovacej a dýchacej sústave. Nosová dutina a priedušky filtrujú telo od nečistôt, prachu, vírusov a baktérií z okolia. Sú však veľmi chúlostivé a ich každodenné vystavovanie nečistotám môže poškodiť ich obrannú funkciu.

Pripravili sme pre vás niekoľko rád, vďaka ktorým sa môžete ochoreniam lepšie ubrániť.

 

  1. Venujte sa posilňovaniu obranyschopnosti. Zvýšte prísun vitamínov – jedzte čerstvé ovocie a zeleninu, hýbte sa, športujte a otužujte. Snažte sa svoje telo očistiť od škodlivých látok, a súčasne ho posilniť. Venujte mu dostatočnú starostlivosť a chráňte ho pred zimou vhodným oblečením.
  2. Veľmi dôležité je dodržiavanie základných hygienických pravidiel. Ruky si často počas dňa umývajte teplou vodou a mydlom, najlepšie po každom pobyte vonku a kontakte s ľuďmi.  Ak sa ocitnete v situácií, keď si ruky umyť nemôžete, noste so sebou dezinfekčný gél na ruky na alkoholovej báze. Snažte sa nedotýkať sa rukami tváre a nešúchajte si oči. Znížite tak riziko prenosu vírusov rukami z kontaminovaných predmetov. Samozrejme sa vyhýbajte aj kontaktu s chorými a pokiaľ možno i miestam, kde sa pohybuje veľa ľudí.

Vincentka flasa 0,7

 

Ak aj napriek dodržiavaniu vyššie uvedených rád pocítite napríklad škriabanie v krku, či nepríjemný pocit na prieduškách, nečakajte a vybavte sa vhodnými pomocníkmi. Začať by ste mali u tých prírodných. Odporúčame Vincentku, ktorej produkty, z prírodného liečivého zdroja tvorené zvyškovou morskou vodou, sú vďaka svojmu zloženiu minerálnych látok a ďalších dôležitých prvkov ideálnym riešením na uzdravenie. Vďaka svoju zloženiu ich môžu používať dokonca aj tehotné ženy, dojčiace maminky a malé deti.

Vincentka je ojedinelá minerálna voda z prírodného liečivého zdroja, ktorá je skvelým pomocníkom proti ochoreniam dýchacích ciest. Jej účinky sú preverené stáročiami. Svojim obsahom a vyváženosťou minerálnych solí a prvkov napomáha rozpúšťaniu hlienov a má blahodarný vplyv na hlasivky. Je vyhľadávaným nápojom hercov a spevákov. Prijímať ju môžete nielen ako nápoj, ale aj inhalovaním. Je zdrojom dôležitých minerálov, ktoré telo pri vysokých teplotách stráca.

Tip: Ako inhalovať?

Inhalácia je veľmi jednoduchá. Stačí, keď do nerezového hrnca nalejete Vincentku (cca 2-3 cm) a pomaly ju zahrievate tak dlho, než sa začne uvoľňovať para (nesmie dôjsť k varu). Prehoďte si cez hlavu uterák a opatrne sa nahnite nad hrniec. Potom stačí 5-10 minúť normálne dýchať. Vincentku je možné inhalovať aj bežnými inhalátormi.

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.