zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Zdravie

Ako korigovať neostré videnie?

Článok napísal dňa 25.4.2014 - FridayŽiadny komentár

Každý z nás má rozdielnu veľkosť oka, z ktorej vyplývajú rôzne refrakčné chyby oka. Prejavuje sa to neostrým videním, ktoré je spôsobené zlým lámaním svetelných lúčov. Obraz teda vzniká podľa konkrétnej chyby pred sietnicou, za sietnicou alebo v dvoch odlišných bodoch. 

Ak patríte medzi ľudí s refrakčným ochorením, svoj zrak pravdepodobne korigujete buď okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami. Ani jedna z možností vám však perfektný zrak nevráti. Využitie týchto možností so sebou dokonca prináša nepohodlie alebo zvýšenú starostlivosť o oči. Je riešením laserová operácia očí?

Okuliare

Jednoduchosť použitia okuliarov spočíva v ich založení na oči. Je to síce otázka sekundy, ale túto istú sekundu (možno viac) trvá ich spadnutie pri náročnejšom pohybe. Sú nepraktické nielen pri športe alebo rôznych iných aktivitách, ale takisto aj v chladnom a upršanom počasí. Pri prechode z vonkajšieho prostredia do vnútorného, sa dobre známym spôsobom zarosia tak, že musíme chvíľku počkať, kým zase uvidíme okolitý svet. Nehovoriac o komplikovanom výbere slnečných okuliarov, prípadne obmedzovaní nielen pri vodných hrách.

Kontaktné šošovky

Používanie kontaktných šošoviek so sebou prináša zvýšenú starostlivosť o oči. Zo začiatku môže mať niekto problémy s ich nasadením, kvôli potrebnému dotyku prsta s okom. O chvíľku si však naň zvyknete a o šošovkách v očiach ani neviete. Samozrejme do chvíle pociťovania suchého oka a potrebnosti použitia umelých sĺz, alebo pri vzniku infekcie spôsobenú nedostatočným vyčistením šošovky. Poznáme veľa druhov šošoviek, cez jednodňové, dvojtýždnové, štvročné až po ročné, ktoré sú však určené skôr pre párty ako na bežné nosenie. Opakovane treba investovať nielen do kúpy balenia šošoviek, ale takisto aj špeciálneho roztoku. Kontaktné šošovky teda patria medzi náročnejšie na údržbu, sú však pohodlnejšou voľbou pre každodenný život plný nečakaných situácií.

Laserová operácia očí

Jednorazová investícia, pár dní doma – v prípade využitia femtolaseru ste fit už v deň operácie a perfektný zrak je za rohom. Laserová operácia očí síce tiež vyžaduje zvýšenú starostlivosť o oči, avšak toto obdobie trvá v porovnaní s kontaktnými šošovkami podstatne kratšie. 

cornea

Každodenné prebúdzanie sa do ostrého, farebného sveta vás bude stáť okrem poplatku za operáciu, už len dočasné vyhýbanie sa zadymenému, resp. prašnému prostrediu a obmedzenie sauny a bazénu. V prípade použitia femtolaseru sa môžete vrátiť do bežného života hneď po zákroku, bez potreby čakať pár dní. A ak sa vám zrak po operácií zhorší, vo väčšine dobrých kliník vám túto chybu opravia zadarmo. 

foto zdroj: www.cornea.sk

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.