zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír, VIP

Erik Bošnák: Myslím si, že nikdy nič neprebieha podľa plánu

Článok napísal dňa 2.3.2012 - FridayŽiadny komentár

Mladý režisér už v súčasnosti prezentuje svoj film Immortalitas v slovenských kinách. Ako sa mu pracovalo na jeho filme prezradil aktuálne pre ženský magazín.

Všetci náruživí obdivovatelia, aj tí ktorí sci-fi žáner neobľubujú určite počuli meno Erik Bošnák, režisérsky nadaný študent Filmovej a TV fakulty VŠMU v Bratislave.

  •  Na Slovensku si prvý mladý talentovaný režisér, ktorému sa podarilo natočiť film, ktorý si onedlho získa svojich fanúšikov v kine. Je to sen mnohých nádejných režisérov. Čo bolo podnetom pre takúto myšlienku?
 Priniesť niečo nové a iné.  Ako mladým tvorcom sa nám zdalo, že je načase skúsiť aj niečo netradičné v tunajších končinách.
  • Čo ťa inšpirovalo práve k sci-fi žánru?
Mám rád tento žáner. A aj keď to v našich podmienkach nebolo jednoduché niečo také vytvoriť, predsa len nemáme také rozpočty a ani skúsenosti, ako zahraniční kolegovia.
  • Aké bolo natáčanie? Všetko prebiehalo podľa tvojich predstáv?
Myslím si, že nikdy nič neprebieha úplne podľa plánu. Pri tomto projekte dvojnásobne, nakoľko sme na ňom pracovali až na nejaké výnimky skoro, iba študenti.  Bola to obrovská škola a odrazový mostík pre ďalšie projekty. Samotné natáčanie bolo skvelé, užili sme si kopec zábavy a na pľaci panovala pohodová atmosféra.
  • Prezraď nejaké zaujímavé pikošky z natáčania?

Za tých tridsať dní sme toho zažili naozaj požehnane 🙂  Prakticky každý deň sa nám prihodila nejaká zaujímavosť. Tak napríklad, keď sme natáčali auto naháňačku na letisku v Senici počas obednej pauzy sme sa vydali aj s autom, s ktorým sa točilo na obed. Pri tom sme zabudli, že auto nemá ŠPZ no a samozrejme, hneď na prvej križovatke nás zastavili policajti. Zahrali sme to na medzinárodný štáb, ktorý absolútne nerozumie po slovensky, a tak sa policajti s radosťou vyfotili s celým “zahraničným štábom” a samozrejme, keď prišli aj naši herci radosť bola o to väčšia 🙂 Policajti nás za pár fotiek našťastie pustili ďalej.
  •  Aké sú tvoje pocity tesne pred premiérou?
Zmiešané. Ale všetci tvorcovia vieme čo a ako sa pri tomto filme vyvíjalo, takže sme dá sa povedať so všetkým zmierení. Podstatné je, aby diváci prišli do kina podporiť mladých tvorcov a pochopili ideu celého tohto projektu, že ak sa chce, dá sa všetko. A práve mladí ľudia by mali riskovať a skúšať isť za svojimi snami. Tento film sme koniec koncov natočili iba za 7000 eur, čo je myslím si dôkaz toho, že tvrdou prácou a vytrvalosťou sa človek vie dostať ďaleko.
  • V televízii sme už mali možnosť vidieť hudobný videoklip. Prečo spolupráca s Desmodom?

Hľadali sme nejakú populárnu slovenskú skupinu, ktorá by nám vedela pomôcť s propagáciou filmu. Navyše Desmod je štýlom hudby  najlepšie riešenie, ktoré sa pre tento žáner filmu mohlo nájsť. A musím povedať, že chalani boli naozaj skvelí. Chceli podporiť mladých ľudí a naozaj nám neskutočne pomohli. Za to im patrí moja obrovská vďaka 🙂
  • Otázka na záver, Si pripravený na publicitu, najmä po premiére? Aké sú tvoje plány, možno sny?
Samozrejme ak človek raz vstúpi do tohto biznisu, musí rátať aj s nejakým záujmom od verejnosti, s nejakou publicitou.  Ale nečakám nejaký enormný nárast zaujímania sa o moju osobu, predsa len som režisér a nejakú prehnanú publicitu si skôr vytrpia herci alebo speváci.  Čo sa týka mojich plánov do budúcna, chcem sa venovať aj naďalej filmovej tvorbe. Natočili sme krátky gangsterský film Delta (trailer  http://www.youtube.com/watch?v=_sZmc2eT6m0  film http://vimeo.com/32290259 ), ktorý sa zapáčil mnohým ľuďom a sponzorom.  Momentálne preto už chystáme celovečernú verziu tohto filmu.
 
 
 

ďakujeme za rozhovor

autor: Nikola

foto: www.immortalitas.sk

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.