zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Stories

Čas je ilúzia-3. časť

Článok napísal dňa 24.8.2011 - Wednesday2 komentárov

“Kati, je mŕtvy, zomrel a nikto nevie prečo. Je to tak. Je mi to ľúto.”

Držala som telefón a dúfala, že to bol iba sen. Lukáš bol jediný priateľ, ktorého som mala. Nemala som nič. Veľké obrovské nič. Len jeho a Katku a neskutočne veľa problémov. Jediný svetlý bod v mojom živote a oni mi povedia, že zomrel. Kto?? Kto o tom rozhoduje? Chcem to vedieť.

Slúchadlo sa mi šmyklo na zem a ja som ešte dlho sedela nehybne na stred chodby a neverila tomu, čo som práve počula.

“Si v poriadku? Stalo sa niečo?” počula som mamin hlas, no nevedela som, či je ozajstný. Aj napriek tomu, som však odpovedala.

“Nezomrel.”

S nepríčetným výrazom v očiach som zobrala mobil a vytočila jeho číslo. Raz, druhýkrát, stí krát. Po lícach mi začali stekať slzy. Do mozgu sa mi začalo dostávať stále menej kyslíka. Vedela som to, vedela som, že by mi dvihol. Vedela som, že to znamená pravdu. Je koniec. Nemala som už prečo ráno vstať. Nemala som prečo žiť. V ten večer som si zobrala matrac do sestrinej izby. Nemohla som spať sama. Cítila som sa strašne. Cítila som strach, samotu, bolesť. Keď sa stane zásadná zmena v mojom živote, moje emócie sú neovládateľné. Je to ako jazda na kolotoči, s tým rozdielom, že nikto nerozhoduje kedy sa zastaví. V tú noc som nemohla zaspať, v hlave sa mi odohrali všetky spomienky odznova. Každý okamih, každý detail, každý jeho úsmev som si predstavovala znova a znova. Možno tomu neveríte, ale v ten večer som ho videla naposledy. Naposledy bol v mojich spomienkach naozaj reálny. Reálny znamená, že žil a odvtedy ma chodil navštevovať do snov niekoľko dlhých rokov.

Ležali sme na deke. V ústach cmúľal steblo trávy a sústredil sa.

“Začni už. Neviem sa dočkať.”

“Keď ja neviem kde by som začala.”

“Nevideli sme sa 2 roky. Neviem o tebe toho tak veľa. Pamätám si len nato, ako sme sa niekedy ľúbili.”

Tá predstava ma rozosmiala.

“Ha haa. Aj ja si nato pamätám. Dostala som od teba papierik. “Si do mňa? Počul som, že nie. Zakrúžkuj: ÁNO – NIE. “

“No a odvtedy sa počítajú naše roky.”

Bol moja prvá detská láska. Prvá pusa. Prvá nadej. A teraz vedľa mňa ležal a bol taký dospelý. Rozprávali sme sa celý deň. Rozprávali a rozprávali a hodiny ubiehali. Zrazu sa posadil a ja som vedela, že teraz povie niečo, čo si zapamätám asi navždy.

“Robil som hlúposti a doplatil som nato. Mohol som mať veľa a bál som sa toho. Teraz to chcem a som sám. Miešam si ráno kávu a rozmýšľam.”

Pozrel sa mi do očí a ja som vedela, čo nás spája. Rozmýšľal veľa, rozmýšľal rád. Zaoberal sa vecami, ktoré nevedel pochopiť. Láskou. Vzťahmi. Životom. Mal rád život.

“Poď, niečo ti ukážem. Ale nesmieš to nikomu prezradiť. Sľubuješ?” Keď povedal sľubuješ žmurkol pravým okom. Od neho mám tento zvyk dodnes.

“SLubujem.”

Vzal ma za ruku a ťahal na koniec lúky, kde sa začínala cesta. Tam stál jeden veľký strom. Pamätný strom, stále keď dnes idem okolo neho, pripomína mi ho. Natiahol ruku ku miestu, kde kmeň prechádzal do konára a luskol prstami. Vytiahol odtiaľ dve cigarety a opäť žmurkol.

“Si kúzelník.”

“Mám ťa rád.”

“Tiež … hlupák.”

Prebrala som sa. Na chvíľu som zadriemala. Zrazu som si uvedomila, že to bol len sen. Lukáš, už nežije. Je mŕtvy. Zomrel. Všetka sila ma opustila. Nevládla som zniesť takú bolesť, ktorá sa pomaly dostávala od hlavy až do rúk, a postupne, ako popínavá rastlina až k nohám. Opäť som zaspala.

 

Pokračovanie príbehu nabudúce…

Tags:

2 komentárov »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.