zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Stories

Čas je ilúzia-1.časť

Článok napísal dňa 8.8.2011 - MondayŽiadny komentár

Katka Ferencová si pre Vás pripravila v poradí ďalšiu poviedku, ktorú sme pre Vás rozdelili do viacero častí, aby ste si príbeh vychutnali postupne.

 “Ľudia zabudnú nato, čo ste im povedali, ale nezabudnú nato, ako sa s vami cítili.” (Caurl W. Beuhner)

Chcem, aby to skončilo. Chcem aby sa skončila tá strašná bolesť, čo v sebe cítim. Možno sa ten strašne spaľujúci pocit nedá nazvať ani bolesťou. Je to nevedomosť, nenávisť, beznádej a starch. Tieto všetky pocity tvoria spolu spleť niečoho, čo žiaden človek nedokáže pomenovať. Pozerám sa von z okna a len tak rozmýšľam, kde sa stala chyba. Nikomu neprajem, aby sa niekedy dostal do mojej hlavy a aby sa stratil v množstve myšlienok, ktoré sa v nej samy sebe strácajú. V budúcnosti určite vymyslia vynález, pomocou ktorého ľudia dokážu čítať myšlienky. Dúfam, že to bude o veľa rokov po mojej generácii. Pre istotu. Z tých mojich by sa niekto určite zbláznil.

Môj príbeh možno nie je ničím výnimočný. Pravdepodobne sa s podobnými problémami stretávajú ľudia každý deň. Ja však viem, že môže pomôcť tým, ktorý sa s ním ešte len stretnú. Deti v Afrike, síce nemajú, čo do úst, ale čo ľudská psychika? Nie je to problém, ktorý je najdôležitejší? Neexistuje človek, ktorý by prebádal kompletnú ľudskú psychiku. Je toľko ľudí, a toľko problémov, ktoré sú výsledkom práve tejto malej bodky, tvoriacej ľudskú bytosť. Spôsobuje totiž, že každý z nás si vytvorí sám svoj svet, ktorému verí. Tvorí si ho sám v svojich predstavách. Niekedy si však ľudská psychika dokáže vytvoriť svet, ktorý ho postupne úplne zničí. Videli ste niekedy film Prokletý ostrov od režiséra Martina Scorcesa? Tento film je typickým príkladom toho, ako si človek dokáže vytvárať vlastné svety, až prestane existovať hranica medzi realitou a snom. Neexistuje, pretože pre vás je reálne len to, čomu naozaj veríte. Hlavným hrdinom je psychicky chorý človek. Smrť svojich detí a jeho manželky jednoducho nezvládol a uchýlil sa do svojho vymysleného sveta. Bol to chorý človek! Znie ortieľ, ktorý mnohí z nás vyslovia. Kde je však hranica medzi chorým zmýšľaním a zdravým rozumom? Ako sa dá vyrovnať so stratou človeka, vážnou chorobou či nebodaj aj nešťastnou láskou? Najideálnejšia kombinácia je, keď nás to stretne všetko naraz. Dôležité je nestratiť vieru v samých seba. Akokoľvek sa trápite, je dôležité veriť, že život je krajší presne od tejto chvíli. Pretože reálny je jedine fakt, že naša myseľ tvorí náš svet.

Pokračovanie príbehu nabudúce…

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.