zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Stories

2. kapitola – Popol nás všetkých zrovná

Článok napísal dňa 7.9.2011 - WednesdayŽiadny komentár

Vždy keď už bolo nanič, alebo nebolo o čom, moja sestra Čistotnica Čistotná vždy našla riešenie.

-Budeme robiť rituál. Urobíš ho a všetko sa ti splní – povedala v jeden deň, keď sa ku mne v rámci možností dovalila na návštevu. To znamená, že ju doviezol- zadarmo kamarát, s ktorým sem – tam spala. Samozrejme, sama by sa k nemu nedopracovala. To ja som ho stopla a ona sa s sním potom dala do kopy a v rámci možnosti ju potom ku mne vozil. Lebo to mal v náplní práce – keďže rozvážal ovocie a zeleninu po našich malo a veľko obchodoch  a všetkých možných obchodných reťazcoch. Čistotnica Čistotná sa mi bez hanby priznala, že keby mala platiť za vlak okolo 15 eur, je jasné, že by ku mne na návštevu neprišla.

-Až tak ťa zas nemusím vidieť, ale keď je to grátis a k tomu som s tým mojim, tak prečo nie- mykla plecom. A potom, že to ja som vychcaná.

Rituál mi nevravel vôbec nič. Kým sestra nezačala pýtať veľký čistý papier a sviečky. Nezačínalo sa to dobre.

-To budeme čarovať? -pýtala som sa popri varení bieleho vína. Červené nepijem.

-Hej, ale neožer sa, lebo to sa nesmie, keď máš vyžraté.

-Ti šibe? Mi ukáž, kde  je napísané, že si nemôžem zvariť dva deci vína.

-Veď varíš liter. A nieže ho sama vyžereš.

 To tá malá krpaňa narážala na to, že pijem rýchlejšie ako ona. Lebo ona keď napríklad telefonovala s našou materou, nepila. Ale ja som netelefonovala, tak ja som pila. A keď som aj telefonovala, tiež som pila. Ale moja sestra bola v tomto ako chlap. Keď robila jednu činnosť, druhú nevedela. Žiaľ. A keďže som s tým nemala problém, čo je dosť vadilo. Darmo som jej popred oči mávala pohárikom od vína. Nič. Keď kecala, nepila. Takže potom sme sa vadili, že ja som vypila viac ako ona. No mne sa nechcelo kecať s mutti a počúvať sťažnosti na fotra. Väčšinou to trvalo pomerne dlho a furt to bolo o to  istom.

Tak ja som dovarila to víno. Sadli sme za stôl.

-Na papier napíšeš doľava meno, dáš šípku  zľava doprava a napíšeš čo chceš, aby sa ti splnilo. Do trojuholníka dáš sviečky a zapáliš ich. Prosíš anjela alebo Boha alebo dačo v čom veríš, aby sa to splnilo. Potom poďakuješ. Necháme sviečky dohorieť a potom vezmeme ten papier, zapálime ho a keď zhorí, rozsypeš popol po okolí.

-Predpokladám, že okolím sa rozumie okolie môjho domu – vravím.

-Jasné, že tvoje okolie, nepôjdem predsa s popolom k sebe tristo kilometrov domov.

Naposledy sa tiež u mňa robil rituál, tiež sviečky, popol. Vtedy to bol podľa sestry Sabat, teda dačo, čo nám malo pričarovať chlapov. Čistotnica Čistotná našla návod, ako na to v mojom obľúbenom mesačníku. Mne to pálenie sviečok a rozfúkovanie popola v noci  nepričarovalo nikoho, len sa mi zničil koberec v kúpeľni, zato sestre to vyšlo. Prišiel k nej kamarát z netu, ktorého  v tom čase veľmi chcela. Dorazil hneď na druhý deň – ožratý a chcel sa s ňou vyspať. Dala  mu po papuli, nechala ho vydrychmať v obývačke a ráno ho vyhodila z bytu. Viac sa nestretli. Odvtedy sme sabat nerobili.

Tak sme to nové čarovanie popísali na ten papier, zapálili tri sviečky do trojuholníka a dali ich do mojej obrovskej vane. Zatiaľ sme stiahli fľašu vína. Keď sviečky zhoreli, šli sme na dvor a zapálili ten popísaný papier.

-Nechce horieť, čo to máš za debilný papier? To nemáš ani na poriadny zošit- nadávala.

-Zošit je zo školy, čo ja za to môžem?

-Aspoň vidno, aké hovadiny vás to tam učia.

Keď to horko- ťažko zhorelo, fúkla a jej zbožné želanie sa rozletelo po mojej záhrade. Pomyslela som si na toho ženatého, po ktorom tak strašne túži a prišlo mi jej veľmi ľúto. Hoci ten vzťah raz nevyšiel, priala som jej, aby ho ešte aspoň na chvíľu mala.

Že tieto čarodejnícke veci  fakt fungujú, sa zas potvrdilo na sestre. Fakt sa jej to splnilo. Znovu začala spávať s tým jej milovaným. No skôr bdieť, lebo jemu nestál. A vyšlo to aj matke, lebo otec, ktorý mal paralelne s ňou ešte jeden vzťah, sa začal stretávať aj s ňou. Mne to tiež vyšlo. Veľmi som chcela robiť pre jednu telku. Dva dni po rituále sa ozval jeden človek  a dohodli sme spoluprácu. Začala som na tieto veci veriť. Fungovalo to do chvíle,  kým program, pre ktorý som robila nestiahla telka z vysielania.

Wendy Winterová

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.