zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, RECEPTY

Vychutnajte si Vianoce s Becherovkou

Článok napísal dňa 10.12.2013 - TuesdayŽiadny komentár

Čas plný pohody a radosti i vzácne momenty v kruhu najbližších, to je atmosféra blížiacich sa sviatkov. A presne tieto pocity opäť prináša aj najobľúbenejší bylinný likér – Becherovka Original. Kedy je teda lepší čas na pozdvihnutie vychladeného kalíška plného jej bylinnej mágie, ak nie práve teraz?

Horúce drinky

Keď som bol malý, nezaobišlo sa bez Becherovky žiadne rodinné stretnutie u babičky. A nezaobíde sa ani dnes, či sú to narodeniny alebo Štedrá večera. Becherovka skrátka vždy bude súčasťou úžasných a nezabudnuteľných spoločných chvíľ, to je jej poslanie a spolu s chuťou a nespochybniteľnou kvalitou aj jej najdôležitejšie dedičstvo,“ hovorí Bohuslav Pich, strážca tajomstva Becherovky, ktorý za zavretými dverami vlastnoručne mieša zmes bylín a korení jej na prípravu. 

Magická hra korenistých aróm a bylinných chutí Becherovky k útulnej a voňavej atmosfére Vianoc jednoducho pasuje akosi viac než iné druhy pitia. Teraz si ju dokonca môžete vychutnať aj v podobe neodolateľných horúcich drinkov. Necháte sa zlákať?

BECHER PUNČ

Becher Punč

Do nádoby nadávkujte 40 ml Becherovky Original, 100 ml jablkového džúsu, 1 čajovú lyžičku medu, 2 krúžky citróna, 50 ml vody a všetko spolu zohrejte na teplotu približne 80°C. Pozor, zmes nesmie zovrieť, pretože by sa z nej vyparil alkohol! Podávajte v pohári s objemom 2 dcl s kúskom celej škorice a dbajte na to, aby sa do pohára dostali aj citróny. Esteticky môžete drink priviesť k dokonalosti ešte plátkami sušeného jablka a hviezdičkou anízu. Veselé Vianoce!

SLADKÉ SPOMIENKY

Sladké Spomienky

Nechajte sa v studenej zime zohriať horúcimi spomienkami na leto. Nadávkujte do nádoby 40 ml Becherovky Original, 10 ml medového siriupu /med s horúcou vodou 2:1/, 2 krúžky citróna, 100 ml ananásového džúsu a zohrejte približne na teplotu 80°C. Vyhnite sa varu, aby sa neodparil alkohol! Následne všetko vrátane citróna prelejte do vyhriateho pohára na horúce drinky, zalejte 50 ml horúcej vody a ozdobte sušeným ananásom a hviezdicovím anízom. To je atmosféra!

BAZOVÝ SEN

Bazový Sen

Prepadla Vás nostalgia za časmi, ktoré ste ako dieťa trávili u babičky? Pripomeňte si ich s týmto sladkým horúcim drinkom. 20 ml bazového sirupu, 40 ml Becherovky Original a 130 ml vody v nádobe zohrejte približne na 80°C – zmes nesmie vrieť, pretože by sa z nej odparil alkohol. Následne podávajte vo vyhriatych pohároch na horúce drinky, ozdobené krúžkami citróna. Celkom ako od starej mamy!

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.