zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Music

Vypočujte si hit plný esencií Nocadeň

Článok napísal dňa 24.11.2014 - MondayŽiadny komentár

Slovenská skupina Nocadeň pripravuje hitový album a čakanie naň sa rozhodli fanúšikom spríjemniť silnou, emotívnou pesničkou V nás. Tá v sebe nesie všetky esencie toho, čo majú ľudia radi v pesničkách tejto formácie. Po vypočutí si ju zaradíte medzi hity akými sú Nestrieľajte do labutí, Buď hviezda, Steny alebo Slová už nevravia nič. Potvrdzujú to aj nadšené reakcie fanúšikov na sociálnych sieťach. Eufórickú radosť z tejto pesničky má aj samotná kapela.

Pre mňa bolo už prvé vypočutie demo nahrávky veľkým zážitkom. Niektoré naše pesničky mi časom zovšedneli, ale táto patrí k tým, ktoré milujem a vedel som, že je a bude výnimočná. Jej sila tkvie v priamočiarosti a v tom, že sme zachytili emóciu, ktorú sme mali v skúšobni. Naše duše sú v nej tak trochu zaliate ako pečať,“ priznáva bubeník Peter Gufrovič.

Nocadeň knižnica

Skladbu otextoval už tradične Rasťo Kopina a hudbu zložili spoločne s bratom Robom. Úplne prvotný nápad vznikol pred dvomi rokmi, krátko po výročnom koncerte v divadle. „Skúšal som si vtedy rôzne kombinácie efektov a zrazu sa objavil ten správny zvuk. Po niekoľkých minútach prišiel ten pravý akord a po chvíli už bola jasná harmónia v slohe,“ spomína Robo Kopina na večer v skúšobni, ktorý vtedy trochu podcenil situáciu a nemal si tento nápad ako nahrať. „Radšej som prestal s hraním a ´letel´ som k svojej priateľke Sabke, aby som si to u nej nahral,“ dodáva gitarista.

Proces nahrávania bol však pomerne zvláštný. Nocadeň nahrali základ skladby a rozposlali ho rôznym klávesákom. Na nahrávke sa tak stretávajú ľudia, ktorí sa možno ani nepoznajú. Martin “Isobutan” Krajčír z The Ills, Kubo Tvrdík z kapely Billy Barman, Martin Husovský z Komajoty, či Matúš Pavlík z Peter Bič Project.

Redakciu informoval Edo Kopček z agentúry Bee Production
Foto: Jaro „Jaris“ Vaľko
Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.