zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Music

Poznáte týchto hudobníkov? Volajú sa DEAL!

Článok napísal dňa 20.11.2014 - ThursdayŽiadny komentár

Majú viac ako desať rokov skúseností zo slovenskej hudobnej scény, získali množstvo hudobných cien a hrali na takmer všetkých slovenských pódiách. Hudbe sa aktívne venujú od roku 2004, kedy vyhrali prvú hudobnú súťaž, následne získali niekoľko ďalších autorských ocenení aj mimo hraníc Slovenska. Vydali debutový album a jednou pesničkou prenikli aj do zahraničných rádií. Za touto dekádou sa ale rozhodli dať bodku. Reč je o štvorici hudobníkov Laci Urbán a bratia Jakaboví Pali, Peťo a Johnny. Volajú sa DEAL a hlásia sa „debutovým“ singlom November, ku ktorému vzniklo lyric video od Michala Svoleňa z Altway.

Naučili sme sa kopec vecí, no začínali sme ako deti a skúšali všetko možné, čo nám trh ponúkal. Zložili sme slovenské aj anglické pesničky, vyskúšali viaceré štúdiá a producentov, no naše hudobné cítenie sa posunulo iným smerom. A tak je tu nová kapela s názvom DEAL,“ uviedol pre médiá spevák Laci Urbán. Jej názov vymyslel basgitarista Pali Jakab. „Počúval som U2 a v texte znelo ´We can deal with ordinary love´. Hneď som si to slovo DEAL vizuálne predstavil a veľmi sa mi páčilo. Chlapcov som ani nemusel presviedčať a mali sme názov,“ spomína basgitarista.

unnamed

Kapela DEAL vznikla v novembri 2013 a presne rok pracovali hudobníci na nových pesničkách. Symbolicky je tak prvou ochutnávkou z novej tvorby singel November, ktorý zložil Pali Jakab a otextoval Laci Urban. „Je to o nás,o našej voľbe a rozhodnutí vytvoriť niečo nové. Vznik kapely Deal bol spontánnym rozhodnutím zmeniť niečo v našich hudobníckych životoch a vydať sa novým smerom,“ reflektuje spevák. Nová pesnička má tak ľudí inšpirovať a povzbudiť. „Ak cítia, že môžu svoje životy zmeniť k lepšiemu, tak len smelo do toho,“ dodáva.

Hudobníci prichádzajú podľa vlastných slov s niečím novým, výraznejším a jednoznačným. Stoja si za svojou hudbou a teraz sa už len chcú venovať jej šíreniu medzi nových fanúšikov. „Držíme sa gitarovej muziky s prímesou syntetizátorových zvukov. Máme radi masívny zvuk, výrazný aranž a v našej hudbe nájdete aj prvky filmovej hudby. Veríme, že sa vám naša nová hudba bude páčiť,“ pozýva kapela k počúvaniu ich oficiálnej prvotiny.

unnamed (1)

DEAL tvoria spevák Laci Urbán, basgitarista Pali Jakab, gitarita Peťo Jakab a bubeník Johnny Jakab. Novinky o skupine deal môžete sledovať na ich oficiálne webstránke dealofficial.com a facebookovom profile www.facebook.com/pages/DEAL-official/631084946977556.

Redakciu informoval Edo Kopček z agentúry Bee Production
Foto: Maruška Jeňová

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.