zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Music

Na turné Komajoty vystúpia aj Papyllon a Binery

Článok napísal dňa 8.11.2013 - FridayŽiadny komentár

Už tento víkend pokračuje Komajota vo svojom klubovom turné. Ako hosťa pozvala mladú prešovskú skupinu Papyllon. Práve túto skupinu objavil Martin Husovský pred tromi rokmi vďaka súťaži Prešovský Liverpool a pozval ju do štúdia, z ktorého neskôr vznikol multimediálny priestor Umpax. Teraz ich berie do klubov.

 komajota poster klab tuuur

„Mám rád Papyllon. Páči sa mi ich žánrové vymedzenie, dravosť a energia. Je to dobrá kapela a preto ide s nami na turné,“ odôvodňuje líder Komajoty svoj výber. Za uplynulé tri roky stihol Papyllon nahrať demo album a singel Waves v Umpaxe, ktorý produkoval Martin Migaš, odohrali viac ako päťdesiat koncertov v kluboch a na festivaloch, medzitým aj v Čechách na Rock for people a Beseda u bigbítu. Najnovšie ste ich mohli zaregistrovať v aktuálnom vydaní relácie Hudba mesta.

papyllon

V Košiciach vystúpi namiesto Papyllonu ako hosť Binery. Za týmto tajuplným názvom sa skrýva speváčka a skladateľka Romana Radvanská, ktorá vystupuje na pódiu sólovo bez kapely a pritom naživo. Jej eletropopová muzika ponúka svet plný zaujímavých zvukov a príjemných melódií.

Komajota zostavila pre svoje Klab Tuuur špeciálny program z pesničiek, na ktoré si ľudia zvykli a žiadajú si ich, pričom základ tvoria úplne nové skladby, ktoré skupina ešte ani nevydala. „Veľa sme experimentovali so staršími skladbami. Súvisí to s novými nástrojmi, ktoré využívame na pódiu a celkovým vývojom Komajoty, keďže sme prešli dlhý kus hudobnej cesty a fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ reflektuje Martin Husovský. Z nových skladieb odznejú single Dve Muchy a Most ako aj ešte nevydané novinky Január, Do tla a Everybody dies alone. Posledne menovaná pochádza zo soundtracku k absolventskému filmu Bastard režiséra Michala Baláža.

Termíny Komajota Klab Tuuur:

9.11. Žilina, Smerr Pub (hosť Papyllon)

15.11. Košice, Malbo Café (hosť Binery)

22.11. Považská Bystrica, B2 umelci klub (hosť Papyllon)

29.11. Svidník, Holičstvo (hosť Papyllon)

30.11. Bratislava, British Rock Star (hosť Papyllon)

Redakciu informoval Edo Kopček z agentúry Vagaboond

Foto: Pavel Višňovský, Iveta Zubková, Papyllon archív

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.