zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír, Lifestyle, Music

Na Dobrý Festival mieri ďalšia legenda drum´n´bass Roni Size

Článok napísal dňa 8.4.2013 - MondayŽiadny komentár

Dobrý Festival už niekoľko sezón prináša do Prešova to najlepšie nielen z domácej, ale aj zahraničnej hudobnej scény. Organizátorom sa darí pozývať okrem interpretov akustickej, či houseovej hudby aj zvučné mená z drum´n´bassovej scény. Tento rok zavíta na prešovský amfiteáter bristolský rodák Roni Size.

 

Ryan Owen Granville Williams alias Roni Size je známa legenda, ktorá má bezpochyby jednu z najväčších zásluh na masovom rozšírení drum’n’bassu po celom svete. Narodil sa jamajským imigrantom a začínal s hudobnou produkciou už ako šestnásťročný. Williamsa najviac ovplyvnili bluesové a reggae rytmy sedemdesiatych rokov. Navštevoval house parties, na ktorých sa učil základom hudobnej produkcie za pomoci gramofónov, mixážnych pultov, bicích automatov a samplerov.

Jedným z jeho prvých spolupracovníkov bol Kirk Thompson alias DJ Krust. Do povedomia verejnosti sa dostal až v roku 1997 ako zakladateľ a vedúci d´n´b kolektívu Reprazent. V tom istom roku získal cenu Mercury Prize za album New Forms. Práve z tejto kolekcie pochádzajú už klasiky žánru Watching Windows, Heroes a Brown Paper Bag, ktoré nahrávke zabezpečili platinu.

roni sizeV roku 1999 spolu s DJ Die a Leonie Laws vydal Roni Size album pod menom Breakbeat Era. O rok neskôr sa vrátil do projektu Reprazent a nahral album In The Mode. V roku 2002 vyšla jeho sólovka Touching Down, ktorá v tom čase bola jeho najpredávanejšou nahrávkou. V roku 2008 opäť oprášil projekt Reprazent vydaním deluxe edície albumu New Forms 2 pod vydavateľstvom Universal.

Roni Size najčastejšie spolupracoval s DJ Krustom a Dynamite MC. Veľký ohlas zaznamenali aj jeho spolupráce so Cypress Hill, Method Man, či spevákom Zack de la Rocha z Rage Against The Machine. V septembri roku 2009 vystúpil s orchestrom BBC v spolupráci so skladateľom Williamom Goodchildom pri príležitosti znovuotvorenia Colston Hall v Bristole.

Siedmy ročník Dobrého Festivalu sa uskutoční 21. a 22. júna2013 na prešovskom Amfiteátri, ktorý sa neustále vylepšuje. Pripravené sú opäť tri pódiá: Dobrá Hudba, Šariš Dobrá Piváreň a Jack Daniel´s Music Štart. Chýbať nebude tradične  Hare krišna, Detský kútik a Dobrí bojovníci. Doposiaľ sú potvrdení Freak Power (UK), IMT Smile, Andrej Šeban, Peter Nagy, Peter Lipa, Chiki Liki Tu-A, Heľenine Oči, Mloci, Žobráci, Hrdza, Back2Love, Roni Size (UK), GIOM (FR), Kitten & The Hip (UK), IM Cyber (CZ) a Lucas Hulan (CZ). Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 10 eur. Ďalšie informácie oznámia organizátori priebežne aj na oficiálnej webovej stránke www.dobryfestival.sk

Roni Size – Brown Paper Bag

Redakciu informoval Edo Kopček

Tags: ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.