zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír, Lifestyle, Music

Chiki Liki Tu-A: 1000 koncertov, 15 krajín a 230 miest

Článok napísal dňa 15.3.2013 - FridayŽiadny komentár

Prešovská skupina Chiki Liki Tu-A je jedna z veľmi mála hudobných skupín, ktorú založili jej členovia ešte na strednej škole a pritom stále úspešne koncertuje dodnes. Pred osemnástimi rokmi nikto nerátal s tým, že sa kapela vydá na celoživotné turné. V roku 2013 čaká Chiki Liki Tu-A míľnik v kariére, ktorým bude koncert s poradovým číslom 1000.


“Keby sa slovenským kapelám chcelo hrať, tak môžu koncertovať každý deň , ak by naozaj chceli prezentovať svoju hudbu naživo a nielen na internete”
, konštatuje Martin Višňovský na základe vlastných skúseností. Hudobníci z Chiki Liki Tu-A sa zhodujú v tom, že s popularitou blogovania na internete a možnosťou písať čokoľvek na sociálnych sieťach, vzniká digitálny múr nárekov skupín, ktoré namiesto toho, aby pilovali svoje pesničky v skúšobni, nasadli do dodávky a vydali sa na nekonečnú koncertnú púť, radšej sedia doma za počítačom a vypisujú statusy o tom, ako sa nič nedá.

chiki1000liki3 „Nemám rád tie uplakané pohľady, že to nikoho nezaujíma, že sa hocičo nedá. Keby tie pseudo-kapely, ktoré ešte ani nezačali žiť muzikantským životom videli, v akých podmienkach museli fungovať a v akých zlých kluboch hrali Rolling Stones, Frank Zappa a ďalší, nikdy by nástroj nevzali do ruky,“ krúti hlavou nad týmto absurdným stavom Martin Višňovský.


Každý chce byť slávny

Niekedy bolo ťažké dohodnúť si honorár 1500 SK, čo je dnes 50 eur. Kapely však často žiadajú nezmyselné honoráre.V konečnom dôsledku skupine, ktorá chce naozaj hrať a dostať svoju hudbu medzi ľudí, stačí v klube zásuvka. „V Holandsku sme minulý rok hrali v jednom podniku. Majiteľ sa pri tom díval ako sme počas dvoch hodín postavili pódium, vyzbierali si vstupné, odohrali koncert, zbalili sa a na druhý deň vystúpili v ďalšom meste,“ spomína basgitarista skupiny jeden z príbehov. A ako vníma mladé kapely dnes? „Dnes je to o fiktívnom internete, nejakom videu, v ktorom hrá hudba z cédečka, takéto veci majú teraz veľkú budúcnosť.“

chiki1000liki2Skupiny sa viac zaujímajú o to ako sa stať slávnymi, mať čo najviac klikov „páči sa mi“ a chorobne túžia po nejakom uznaní. Pri tom budovať si stabilné a veľké publikum sa dá jedine tým, že skupina bude koncertovať všade, kde sa dá. Dôležité je, aby jej meno bolo stále na nejakom plagáte. Tak to bolo v roku 1995 a tak je tomu v prípade Chiki Liki Tu-A dodnes. Už začiatkom roka odohrala skupina niekoľko koncertov a ďalšie má pred sebou. „Je to malá príprava pre náš tisíci koncert, ktorý odohráme 27.marca doma v PKO. Predstavia sa všetci šiesti členovia Chiki Liki Tu-A v tých formáciách, v akých sme spolu hrali v jednotlivých obdobiach skupiny,“ pozýva na jedinečný koncert Martin Višňovský. Skupina tak ponúkne svojim fanúšikom naozajstný výlet do histórie Chiki Liki Tu-A, pričom odznejú aj také pesničky, na ktoré ľudia neboli nikdy pripravení. Aktuálne koncerty sa nesú pod hlavičkou 1000 koncertov, 15 krajín, 230 miest a 380 000 kilometrov.


Zoznam najbližsích koncertov Chiki Liki Tu-A v roku 2013:

 08.02. Poprad, SK – Rockfabric

09.02. Humenné, SK – Nostalgia

15.02. Lučenec, SK – Slimák pub

16.02. Bratislava, SK – KC Dunaj

23.02. Dolný Kubín, SK – Klub 77

01.03. Senica, SK – Na Vážkach

02.03. Žilina, SK – Smerr pub

07.03. Nitra, SK – Valašský šenk

08.03. Ružomberok, SK – Čajovňa Relax

09.03. Brezno, SK – Bombura

15.03. Pezinok, SK – Pura Vida

16.03. Púchov, SK – Queens pub

20.03. Banská Bystrica, SK – Klub 77

21.03. Bratislava, SK – Babylon

22.03. Trnava, SK – Art klub

22.03. Vrbové, SK – DK Trikota

27.03. Prešov, SK – PKO

05.04. Považská Bystrica, SK – Apollo music club

06.04. Pardubice, CZ – Ponorka

12.04. Košice, SK – R. Bosch Network meeting

13.04. Michalovce, SK – Flea music pub

19.04. Levice, SK – Dom Reviczky

20.04. Trenčín, SK – Klub Lúč 

chiki1000liki1

Redakciu informoval Edo Kopček za skupinu Chiki Liki Tu-A

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.