zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

SÚŤAŽ o knižný titul “Juliet a tá druhá”

Článok napísal dňa 24.4.2013 - WednesdayŽiadny komentár

Gabriela Revická: 

Keď všetky ženy sveta pochopia, čím sú obdarené, budú milovať svoju ženskosť.“


Súťaž o knižný titul na konci článku!

Juliet a tá druhá je beletriou v ezoterike, ktorá otvára intimitu snov. Je autorkiným rozpomínaním, ktoré ju priviedlo k stretnutiu s jej vnútornou bohyňou a vďaka nej objavila lásku k sebe samej. V našich zemepisných šírkach je to výnimočná kniha o všetkom, čo je v živote ženy dôležité – aj o ženskej energii a veľmi jemnej erotike v ezoterike.

Hlavnými hrdinkami knihy sú Juliet – Slovenka, pôsobiaca v oblasti cestovného ruchu a Sára – Írka, prevádzkujúca spolu s manželom sieť penziónov v západnej Európe, ktorej ďalšou oblasťou jej pôsobenia je koučing, v rámci ktorého používa aj duchovné techniky. Zoznámia sa na stretnutí budúcich mentoriek a dohodnú sa, že Juliet nájde Sáre na Slovensku penzión, ktorý by mohla kúpiť, a Sára ju bude koučovať.

Juliet-obalka V2.indd

Vonkajší príbeh knihy teda tvoria cesty oboch žien po Slovensku a ich spoločné rozhovory. Okrem neho však kniha obsahuje viacero vnútorných príbehov. Juliet v Sáre objaví ženu, s ktorou sa už mnohokrát stretla vo svojich snoch. Na Sáre ju veľmi priťahuje ženská energia, ktorá z nej priam vyžaruje. Stanú sa z nich blízke priateľky, ktoré postupne odhaľujú svoje tajomstvá.

Sára pomáha Juliet objaviť v sebe vlastnú bohyňu. Jej zásluhou nájde Juliet novú kvalitu života. Pri koučovaní ju naučí, ako ísť za svojimi snami, a tiež ako sa zbaviť trémy. Zaoberajú sa spolu aj často skrývanými témami, ako je nevera, ženská sexualita a bisexualita. Juliet zase predstaví Sáre krásy Slovenska, napríklad kaštieľ v Budmericiach, Betliar, Čierny Balog a Dobročský prales, či okolie Banskej Štiavnice. Aj napriek počiatočnej nedôvere jej predvedie, aká chutná je slovenská kuchyňa. Upozorní ju na určité problémy, ktoré brzdia rozvoj cestovného ruchu na Slovensku, no tiež na originálne nápady, prinášajúce nádej aj v tejto oblasti.

Juliet a tá druhá je kniha hlavne o láske, ktorá „si pamätá z minulosti len to, čo bolo pekné, podstatné a potrebné“, o láske, ktorá „rozpúšťa všetko nepodstatné a pripisuje dôležitosť len prítomnosti a vzácnosti spoločných chvíľ.“ Jej krstnou mamou je populárna slovenská herečka Slávka Halčáková, autorkina blízka priateľka, ktorá ju pokrstila hlinou z Avalonu (Gabike ju priniesla jej učiteľka, kňažká Katinka priamo z mystického Avalonu), hlinou zo Slovenska (z miest, kde sa Juliet lúčila so svojimi múzami) a s esenciou z materského mlieka (esenciu špeciálne pre tento účel vyrobila Slávka), čím došlo k dokonalému prepojeniu symbolík, ktoré táto nevšedná kniha predstavila.

Autorkou knihy je Gabriela Revická – slovenská spisovateľka, ktorá organizuje aj literárne besedy (www.literarne.sk) pre všetkých, ktorí knihy čítajú, ale aj píšu, a tiež workshopy pre začínajúcich autorov pod názvom „Ako vydať knihu“. Je spoluzakladateľkou občianskeho združenia E-ženy, ktoré podporuje ženy pri podnikaní cez internet. Je vyhľadávaná ako poradkyňa pre podnikanie on-line, ale vďaka medzinárodnej akreditácii aj ako koučka. V roku 1996 založila spoločnosť so zameraním na prenájom chát a chalúp na Slovensku (Tricio.sk), v cestovnom ruchu je uznávaná ako lektorka aj ako poradkyňa pre kúpu dovolenkových nehnuteľností na vidieku.

Súťažime o 2 knihy Juliet a tá druhá. Stačí ak na sutaz@zensky-magazin.sk pošlete správnu odpoveď na otázku: Kto je krstnou mamou knihy? 

Predmet správy: Juliet a tá druhá 

Súťaž trvá do 5. mája

Výhercov uverejníme v pondelok 6. mája

Máme pre vás aj prekvapenie! Súťažime o jeden knižný titul aj na facebook fan page ženského magazínu dňa 26.4.2013 Ak sa pridáte k fanúšikom, zdieľate príspevok a uvediete do komentára Prečo by ste to mali byť práve vy, kto by mal mať doma v knižnici aj túto knihu, môže byť práve Vaša! Jeden najlepší príspevok odmeníme.

Máme výhercov súťaže: Eva Gribusová – Prešov, Anna Saganová – Svidník

výherca na facebooku: Iveta Remišová – Martin

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.