zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

REBEKA ALEXY : Do pekla a späť

Článok napísal dňa 8.10.2013 - TuesdayŽiadny komentár

Skutočný príbeh ženy, ktorá siahla až na dno.

Zničený mladý život. A príčina? Alkoholizmus – spoločensky akceptovateľná droga, ktorá spôsobila, že po uliciach sa potulujú ľudské trosky, čo obťažujú okolie. Vo svojom vnútri skrývajú príbehy, ktoré ich vypudili na okraj spoločnosti. A o tom hovorí skutočný príbeh Rebeky Alexy, ktorý nielen búra spoločenské tabu, ale aj upriamuje pozornosť na silu postupnej  sebadeštrukcie pod vplyvom alkoholu.

DoPekla_135x205_dtp.inddRozprávanie Rebeky Alexy je šokujúce a bolestivé ako hlboká rana. Skrýva  sebazničujúcu úprimnosť, predvádza šialený kolotoč s alkoholom, z ktorého sa krúti hlava a všetky vnútornosti. Taká je spoveď autorky, ktorá chce svojím príbehom varovať, vystríhať, ale aj upozorniť.

Začalo sa to nevinne. Starý otec pri stáčaní vína ponúkne svoju šesťročnú  vnučku a jej víno zachutí až tak, že sama začne chodiť do pivnice a popíjať. Neskôr kradne peniaze z prosperujúceho novinového stánku svojej rodiny, aby mala na alkohol nielen pre seba, ale aj pre svojich priateľov. V skutočnosti si ich kupuje. Ale otcovu lásku si kúpiť nedokáže, a to je v čase dospievania jej najväčšia trauma. Alkohol a pocit menejcennosti urobia svoje – musí odísť z umeleckej školy v Bratislave – ďalšie neodpustiteľné zlyhanie v očiach jej otca. Z času na čas sa vzchopí, ale život jej  preteká pomedzi prsty a dolu hrdlom, kým nepríde záchranné lano – protialkoholické liečenie.

Rebeka si za svoj krátky život zničila nielen zdravie, ale aj psychiku– trpí maniodepresiou, ktorá jej bráni natrvalo sa zamestnať. Ale postretlo ju aj veľké šťastie, milujúca matka a priateľ ju neopustili ani v najťažších chvíľach.

Do pekla a späť približuje život tínedžerky ­– alkoholičky, ktorá sa osamotená zmieta v problémoch a pochybných vzťahoch a priateľstvách, čo ju ťahajú na samé dno. Prežije psychickú a fyzickú deštrukciu, ale nakoniec nájde silu, aby si povedala dosť a začala si vážiť samu seba. Plánované výstavy Rebekiných obrazov prinášajú šťastie a radosť do jej života.

Kniha vychádza vo Vydavateľstve Tatran.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.