zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

Kultúrny elixír

Článok napísal dňa 3.1.2012 - TuesdayŽiadny komentár


„As soon as possible“. Najobľúbenejšia fráza 21. storočia u nás na Slovensku prekladaná ako, „čo najskôr ako to bude možné“. A práve týmto sa dnešná doba uberá. Rýchlosť, ctižiadostivosť, stres, pulzujúce davy s množstvom ľudí náhliacich sa za svojím životom a snami. Rytmus si udávame sami. My ľudia. Jeden druhého posúvame až do nezávratných výšin. Prekonávame jeden druhého a samých seba. A to čo nám pomáha ukazovať smer, ktorým ísť sú vo veľkej miere médiá. Elektronické médiá zasiahli do našich životov, ako blesk z jasného neba a my zabúdame na to, čo robí človeka osobnosťou. A tým sú KNIHY. A práve preto sme sa rozhodli pre vás vytvoriť rubriku, ktorá bude prinášať zakaždým nové a zaujímavé novinky z knižného sveta. Z toho slovenského, aj zahraničného. Kniha má v sebe čaro. Čaro nepoznaného, nového príbehu, ktorý pomaličky ideme rozlúsknuť a dávame pritom obrovský priestor vlastnej fantázii. Ktovie, ako môže vyzerať hlavná postava a prirovnávame opisy krajín k miestam, kde zapadalo slnko alebo kde by sme chceli stráviť ďalšie pekné chvíle. Ponoriť sa do oblakov a na chvíľku si vystavať svoj vzdušný zámok a prevteliť sa do postáv, ktoré nám autor ponúka. To všetko môžeme nájsť v knihe. Dobrodružstvo, akciu, fantáziu, lásku. Stačí si len vybrať. My za vás budeme vyberať z každého rožku trošku tie VAŠE príbehy. Popritom pre vás budeme pripravovať aj filmové novinky, ktoré už čoskoro prídu do našich kín, tie ktoré chytia za srdce, ale aj tie, čo vyčaria úsmev, rozosmejú či vystrašia.

Prvé ochutnávky:

Svitanie nad púšťou
Waris Diriová

Púštny kvet, ktorý si zamiloval celý svet vďaka jej životnému príbehu prichádza s ďalšou novinkou, ktorá vychádza už ôsmeho januára na trh. Tak, ako v Púštnom kvete rozprávala o odchode z rodného Somálska, Svitanie nad púšťou bude o jeho návrate. Rozpíše sa o svojej rodine, ktorú po dlhých rokoch navštívi, o tom ako žijú a prečo z krajiny, kde nie je nič nechcú odísť. Možno sa dočkáme aj ďalšieho filmového bestselleru. Pre tentoraz, ale ten knižný.

Váš anjel strážny
Angela McGerr

Veríte na anjelov? Veríte na veštenie a osud? Ak áno, táto kniha je pre vás ako stvorená. Kniha s kartami vám predstaví vašu budúcnosť, a to ako sa bude ďalej uberať a ako máte porozumieť vašim strážnym anjelom.

Moja mafia
Jano Hargaš

Objav roka 2010 vydavateľstva Slovenský spisovateľ. Ak ste sa ešte nepresýtili mafiánskymi románmi, je tu ďalší. A možno ste v ruke ešte žiaden nemali. Táto novinka je zo sveta, respektíve podsvetia slovenskej mafie, tak ako jeho predošlé diela: “Mám v pätách mafiu” a “Môj otec mafián”. Prináša príbeh a kruté rozprávanie o tom, ako to na Slovensku chodí „tam hore“.
Z tejto témy ďalej odporúčame Jozefa Kariku – V tieni mafie, V tieni mafie – Čas dravcov a Nepriateľ štátu, Gustáv Murín – Mafia na Slovensku, Boss všetkých bossov a Mikuláš Černák.

(Andrea Leitmannova)

Tags: , , , ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.