zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

Krátka správa o súčasnom živote od Alicy Bartkovej

Článok napísal dňa 5.9.2013 - ThursdayŽiadny komentár

Alica Bartková: Šťastné konce, nešťastný svet

Aký je súčasný život dnešných tridsiatnikov v meste? Je to sex, drogy, alkohol a veľa práce, alebo žiadajú od života niečo viac, aby naplnili očakávania staršej generácie?

Stastne konce136x205_vyber.inddNajnovší román Alice Bartkovej Šťastné konce, nešťastný svet sa číta ako akčný triler odohrávajúci sa na poli medziľudských vzťahov! Traja aktéri príbehu podávajú svoj pohľad na príčiny a dôsledky, ktoré ich karmicky spojili do krátkeho príbehu. Spolu zastupujú nemalé spektrum súčasnej generácie a nastavujú jej zrkadlo.

Tá dnes žije rýchlo, občas hlučne, pre prítomný okamih, pizza, mnohí bez cieľa, bez záväzkov, netrpezlivo, skratkou, občas stereotypne a občas príde do cesty nevera…

Soňa s Petrom predstavujú ideálny manželský pár – aspoň v očiach okolia. Peter si postavil Soňu na piedestál, je centrom a náplňou jeho života, až kým ju nepristihne v posteli. S iným. A vtedy sa mu zrúti celý svet. Nespravil scénu, nepovedal ani slovo, iba si v rýchlosti zbalil pár vecí a zutekal. Rozvodom sa príbeh nekončí, v skutočnosti iba začína, obaja žijú samostatný, oddelený život, ale je tu ešte niečo…Nezvyčajné vyústenie zapríčinené neverou je zobrazené veľmi citlivo, s mimoriadnym postrehom, pričom nevera v podaní autorky odráža súčasný život v celej jeho zložitosti a bizarnosti.

Alica Bartková, ktorá sa neskrýva pod pseudonym, patrí medzi výrazné talenty dnešnej mladej generácie Z každodennosti urobila čítanie, ktoré môže viesť k závislosti. Svoje rukopisy dosiaľ dlho schovávala v šuflíku, kde podľa vzoru tých najzaujímavejších príbehov čakali na objavenie. Je len veľmi málo autorov, ktorí sa svojím rozprávačským umením dokážu dostať čitateľovi hlboko pod kožu a vyvolať zimomriavky. Nie všetky konce bývajú šťastné, prečítať si tento román rozhodne nie je nešťastným začiatkom. Pozor však na rýchlu jazdu, treba sa pripútať, aby koniec neprišiel príliš neskoro v noci.

autor: Mária Halajová

Tags: , ,

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.