zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

Imaginácie oživia v júni Košice, Prešov a Levoču

Článok napísal dňa 20.5.2013 - MondayŽiadny komentár

Jeden z kľúčových projektov EHMK : plenérové, multižánrové predstavenie Imaginácie, ktoré využíva aj prvky cirkusu, divadla a akrobacie, si získalo v uplynulých rokoch tisíce divákov v Košiciach a Prešove. Tento rok si atmosféru Imaginácií vychutnajú aj v ďalšom meste Pentapolitany – v Levoči. Pripravených je šesť vystúpení od 13. do 20.júna. Vďaka mystickému príbehu ožijú parky a námestia „ novým cirkusom“.

Témou tohtoročných Imaginácií bude Stvorenie svet(l)a. Uvidíte vzdušnú a silovú akrobaciu, scénický tanec, choduliarov, ohnivé meče, výpravné kostýmy a masky, povrazochodca, videoprojekciu, tieňové divadlo – a to ešte zďaleka nie je všetko. „Imaginácie sú jedinečný a mimoriadne náročný projekt , na ktorý treba obrovskú dávku odvahy a spoluprácu mnohých partnerov. Profesionálne divadlá a umelci uvádzajú produkcie „nového cirkusu“ ako pouličné predstavenie na festivaloch, alebo sa niektoré z prvkov objavia v karnevalových sprievodoch. Imaginácie sú na rozdiel od nich výnimočné tým, že ide o kompaktné veľké predstavenie so stovkou účinkujúcich z rôznych krajín , ktoré sa dotvára spoločne a kde sa diváci presúvajú spolu s príbehom“ hovorí organizátorka a režisérka Ľuba Blaškovičová zo Staromestského Divadla Košice.

imaginacie 2013 Aj tento rok budú pre každé mesto postavené rozdielne scény a príbehy budú mierne upravené, keďže každé z miest má svoje špecifiká. V Košickom parku chcú umelci ukázať jeho nové priestory. „Hlavným atribútom bude voda, ktorá bude súčasťou príbehu. V tomto krásne zrekonštruovanom košickom parku využijeme jazierko, novú fontánu, ale aj multifunkčné ihrisko, mostík i  ďalšie jeho priestory,“ odhaľuje niekoľko detailov Ľ. Blaškovičová, ktorá si tému vzniku svet(l)a šetrila špeciálne pre rok 2013. V Prešove sa Imaginácie vrátia opäť na Hlavnú ulicu, keďže vzhľadom k minuloročnému úspechu predstavenia v metropole Šariša , práve tam sa zmestí najviac divákov. .“ Aj v Levoči ideme s našim príbehom na námestie. Scénosled, obrazy aj účinkujúci umelci sa prispôsobia inému hraciemu priestoru. Rozohráme park, evanjelický kostol aj starú mestskú radnicu. Bude to pekné oživenie týchto historických priestorov,“ pozýva na šesť júnových predstavení autorka.

Imaginacie 2012

Slovná hračka Stvorenie svet(l)a sľubuje prepojenie svetla a boj o jeho existenciu , s príbehom vzniku sveta. Organizačne a finančne náročný projekt Imaginácie, si vďaka Východoslovenskej energetike a ďalším partnerom, vychutnajú diváci aj po vizuálnej stránke: 13.-15.júna v Košiciach, 17.júna v Levoči a 19.-20.júna v Prešove. Každé predstavenie začína o 21.00 a vstup je bezplatný.

redakciu informoval Edo Kopček, PR manažér Imaginácií

foto: Martin Baran (Imaginácie 2012)

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.