zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

Hrad Beckov otvára svoju sezónu

Článok napísal dňa 17.4.2013 - WednesdayŽiadny komentár

Už druhý krát otvára hrad Beckov svoje brány po rekonštrukcii. Sezónu 2013 slávnostne otvorí 27. a 28. apríla. Šerm, rozprávky, súťaže, dobová kuchyňa, lukostreľba či žonglérske predstavenie. O program sa počas slávnostného otvorenia postará skupina historického šermu Rád sv. Galahada spolu s Templármi z hradu Bagras a skupinou historického tanca Galthilion a mnoho ďalších.

zahajenie - hrad - beckov

V roku 2012 zaznamenal beckovský hrad veľký nárast návštevníkov, pričom od otvorenia hradu 19. mája do novembra, navštívilo hrad Beckov vyše 50 tisíc ľudí počas viac ako 60tich podujatí. Na porovnanie, pred rekonštrukciou bola návštevnosť okolo 27 tisíc ročne.

Sezóna 2013 prináša viacero noviniek. Jednou z nich je stála expozícia k dejinám hradu a obce „Beckov od dávnoveku po novovek“, ktorú pripravil Slovenský archeologický a historický inštitút (SAHI). Pribudla nová podlaha v hradnej kaplnke a tiež drevený mostík nad „vlčou jamou“. Zmeny nastali aj v otváracích hodinách, ktoré sú v piatok a sobotu od júna do augusta predĺžené až do 21.00. A tradičné „zatvorené“ pondelky, budú tiež v tomto období teda netradične otvorené.

old castle Beckov in Slovakia Kultúrny program čerpá z úspešných podujatí minulého roka, ako sú divadelné predstavenia pre deti, lukostrelecký turnaj, letné kino či tekvicový candrbál. Rozprávková burza kníh, slávnosti rodinných pivovarov alebo nočná prehliadka hradu spojená s módnou prehliadkou historických šiat sú ďalšími „vôňami“, ktorými chce hrad Beckov zaujať. Na záver sezóny 2013 nebude chýbať už tradičná hradná zabíjačka s ochutnávkami.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.