zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

Deň želaní 2013

Článok napísal dňa 8.10.2013 - TuesdayŽiadny komentár

Devätnásty septembrový deň zaplnili  nebo nad Bratislavou húfy obrovských holubíc. Myšlienka pustiť si do neba svoj sen a pomôcť tak splniť sen chorému dieťaťu, vznikla pred štyrmi rokmi. Kúpou Prvý ročník Dňa Želaní sa konal v roku 2010 na námestí Eurovea, kde sa ho zúčastnilo neuveriteľných 5000 ľudí a vypustili sme 2500 lampiónov šťastia (viac sme, žiaľ, nemali, keďže s takým ohlasom sme nepočítali). Hneď po prvom ročníku Dni Želaní sa spustil lampiónový boom na celom Slovensku a aj ostatné slovenské mestá zorganizovali podobné podujatia. 

V roku 2011 sme začali vypúšťať do neba na Deň želaní balóny v tvare srdca, nakoľko podujatia sa zúčastňujú rodiny s deťmi. Každý rok po akcii dostaneme veľké množstvo pozitívnych ohlasov, ktoré nás motivujú robiť Deň želaní ho vždy o niečo zaujímavejším. Vlani pribudli rozprávkové postavičky, tento ročník sa púšťali balóny v tvare živých holubíc. Našou snahou bolo pritiahnuť tisíce ľudí na námestie a opäť vyvolať v ľuďoch neuveriteľný zážitok.

Den zelani_2013

 

Idea Dňa želaní 2013

Klasický spôsob získavania peňazí pre charitu – vhadzovanie peňazí do kasičiek, je podľa našej mienky zastaraný a organizuje ho toľko organizácií, že ľudia strácajú prehľad, na čo vlastne prispeli a či prispeli správne. Preto sa snažíme organizovať stále nové, netradičné akcie, na ktorých na seba aj upozorníme a zároveň tak môžeme netradičným spôsobom vyzbierať financie na plnenie snov chorých detí. Okrem toho sa nesnažíme od ľudí len „vyzbierať peniaze“, ale im na oplátku aj niečo ponúknuť – zážitok, ktorý si navždy zapamätajú a ktorý bude stáť za to.

Cieľom bolo aj tento rok zorganizovať akciu, o ktorej sa bude hovoriť a na ktorú budú všetci ešte  dlho spomínať. Okrem toho aj pomôže – výťažok z predaja holubíc plniť sny ťažko chorým a zomierajúcim deťom na ďalší rok – 2014.

O organizátorovi:

Organizátorom podujatia je nezisková organizácia ŽELAJ SI, ktorá už siedmy rok plní sny ťažko chorým a zomierajúcim deťom. Za tento čas splnila vyše 600 detských snov, čo je úctyhodné číslo.

Deti dostali kopu darčekov (hračky, trampolíny, DVD prehrávače, fotoaparáty, detské preliezky, legá a mnohé iné), stretli sa s celebritami (Jožo Ráž, Peter Cmorík, Dara Rolins, Karol Kučera, dokonca i s pápežom), boli na výletoch (v jaskyni, Londýne, Paríži, New Yorku), ale i šoférovali autobus či moderovali reláciu.

Zakladateľkou a predsedníčkou organizácie je Soňa Rebrová, ktorá Deň želaní vymyslela a organizuje. Je to bývalá novinárka, ktorá plneniu snov sa venuje už siedmy rok. Okrem toho napísala knihu EMA o dievčatku chorom na rakovinu, z ktorej sa predalo úctyhodných 10-tisíc kusov. Vedie tiež portál pre rodičov a pre spisovateľov.

 Naša Redakcia sa pripája a praje organizácii veľa pozitívnych dní. 

 

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.