zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

Cez víkend ožije zimák v Bardejove

Článok napísal dňa 26.10.2012 - FridayŽiadny komentár

V našom kutúrnom elixíre Vám ponúkame pozvánku od tvorcov BEMACO:kulturHaus-u. Hlavnou ideou tejto podpornej platformy je doniesť do Bardejova možnosť kultúrneho vyžitia a tiež priestor pre talentovaných mladých ľudí. 

V sobotu, 27.10.2012 o 16:00 sa na netradičnej malej divadelnej scéne zimného štadióna v Bardejove predstaví monodráma FRANZA KAFKU: List otcovi v podaní profesionálneho herca DJZ, Lukáša Šeptáka.

List otcovi je životný príbeh o spolužití s autoritatívnym otcom, ktorý na svojho syna kládol neznesiteľne vysoké nároky a neustále mu dával pocítiť svoju nespokojnosť. Vo Franzovi to tak zanechalo trvalú stopu a celý svoj krátky život žil vo vedomí, že je azda ten najneschopnejší človek na svete, doslova “omyl prírody”, napriek tomu, že bol očividne obdarený mimoriadnym talentom a citlivosťou. Hra zobrazuje jeho snahu dostať sa z kruhu nešťastného otcovsko-synovského vzťahu von. Predstavenie reaguje na citlivú tému vzťahu medzi otcom a synom. Miestami vtipne a miestami tragicky poukazuje na riziko jeho nedocenenia.  

 „Je to už v poradí tretie divadelné predstavenie na zimnom štadióne. Zároveň však aj posledné v tomto roku. Bardejovčania majú poslednú možnosť odskúšať si divadlo v týchto netradičných športových priestoroch. Zatiaľ čo doteraz sa hralo pre stredné a materské školy, táto monodráma má trošku vážnejšiu tematiku a je pripravená pre verejnosť,“ uviedla za organizátorov Katarína Ferencová.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.