zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír

AVON proti domácemu násiliu

Článok napísal dňa 8.11.2012 - ThursdayJeden komentár

 Spoločnosť AVON Cosmetics prostredníctvom projektu AVON proti domácemu násiliu prináša na slovenský trh knihu „V dobrom aj v zlom a ešte v horšom“, plnú skutočných príbehov žien, ktoré majú osobnú skúsenosť s domácim násilím.  

Prostredníctvom projektu AVON proti domácemu násiliu, spoločnosť AVON Cosmetics uskutočnila už mnoho prospešných aktivít. Tá najnovšia má podobu literárneho diela – knihy, ktorá je zložená zo skutočných príbehov žien s názvom V dobrom aj v zlom a ešte v horšom. Kniha predstavuje nový symbol projektu AVON proti domácemu násiliu, ktorej kúpou každý podporí obete domáceho násilia. Kniha vznikla na základe skutočných príbehov žien, ktoré majú osobnú skúsenosť s domácim násilím. Všetky príbehy sa dotýkajú chúlostivej témy násilia páchaného na ženách a všetky napísal sám život. Okrem príbehov kniha obsahuje aj užitočné informácie o problematike domáceho násilia, rozhovor s riaditeľkou mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska, Katarínou Farkašovou a rozhovor so známou slovenskou herečkou Zuzanou Haasovou.

 

Bonusom knihy sú príbehy od troch známych slovenských spisovateliek. Príbehy, Denisy Fulmekovej, Tamary Heribanovej a Petry Nagyovej-Džerengovej sa nezakladajú na skutočných udalostiach, autorky sa však veľmi autenticky vcítili do situácie a pocitov žien, ktoré sú obeťami domáceho násilia a načrtli tri odlišné pohľady na danú tému.

Prostredníctvom tejto knihy chce AVON aj naďalej hovoriť o problematike domáceho násilia páchaného na ženách a zároveň dať ženám nádej, že aj v takýchto zložitých situáciách majú možnosť voľby. Skutočné príbehy žien uverejnené v knihe sú toho dôkazom. Vopred sa chceme poďakovať všetkým ľuďom, ktorí si knihu kúpia a podporia tak náš spoločný boj proti domácemu násiliu,“ uviedla Andrea Macáková, vedúca oddelenia PR a reklamy AVON Cosmetics.

Patrónkou knihy je Daniela Peštová, ktorá na knihe intenzívne spolupracovala, napísala ku knihe predslov a tiež je autorkou už spomínaných rozhovorov. „Ďakujeme všetkým ženám, ktoré našli v sebe odvahu a podelili sa s nami o svoje životné príbehy. Vďaka ich odvahe a úprimnosti mohla vzniknúť táto kniha. Lebo ženy, ktoré trpia domácim násilím, potrebujú našu podporu a pomoc. Každá z nich je niekoho dcéra, sestra, matka, babička… Nenechajme ich v tom samé a dodajme im potrebnú odvahu svoj problém riešiť. A tým, ktorým sa to podarilo, patrí môj neskonalý obdiv,“ uviedla Daniela.

Tags:

Jeden komentár »

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.