zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Lifestyle

Vintage móda

Článok napísal dňa 18.3.2014 - TuesdayŽiadny komentár

Nezdá sa vám niekedy, že je to škoda, že džentlmeni neoslovujú dámy „milostivá pani“ a nenadvihujú si klobúky huncútsky sa usmievajúc, keď vás zdravia na ulici? Že to boli zlaté časy, keď dáma nenápadne pohodila hodvábnu vyšívanú vreckovku a šťastlivec, ktorý bol poctený tým, že ju mohol zdvihnúť a podať jej ju sa z toho prejavu priazne nevedel ešte hodne dlho spamätať? Jednoducho – že by bolo niekedy milé vrátiť späť časy, kedy muži ženám bozkávali ruky, chodili spolu do tančiarní a cigarety fajčili cez dlhočižné elegantné špičky? Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku áno, je to jasné – ste vintage pozitív.

nausnice

Vintage móda, vintage štýl a vintage doplnky – tieto pojmy sa skloňujú pomerne často, no nie každý presne vie, čo si má pod týmto pojmom predstaviť. Ak by sme chceli byť doslovní, povedali by sme, že ide o veci staré, staromódne, zastarané a časom prekonané. V skutočnosti sa však ako vintage označovali pôvodne archívne vína – čiže skvosty, ktoré s časom len naberajú na svojej kvalite a hodnote. Rovnako vintage môžu byť autá, odevy, šperky. Niektorí ich radi označujú aj retro, iní zase hovoria o klasických doplnkoch. Vintage však zachytáva niečo omnoho viac – nadčasovosť, éterickú krásu a punc vkusu. Vintage šperky a vintage doplnky sú obzvlášť kúskami, ktoré pretrvajú v šperkovnici večne. Niekedy ide o šikovne zhotovené moderné šperky imitujúce niektorý z klasických štýlov dôb minulých, a v prípade, že patríte medzi tie šťastné, vašej šperkovnici kraľujú skutočné klenoty zdedené po starej mame či mame. Kúsky, ktoré nesú v sebe nielen štýl a nostalgiu, no i skutočnú emóciu. Tak, ako nosíte vy brošňu po starej mame, bude ju raz nosiť vaša dcéra a možno i vaša vnučka. Vo vintage sa toho jednoducho skrýva veľmi veľa – od módneho posolstva až po skutočné hodnoty.

prsten-ruza

Vintage zažíva aktuálne nesmierny boom. Svetové značky prinášajú vintage dizajny a ak nenakupujete u nich, určite sa vám oplatí navštíviť second hand alebo starožitnosti a vyhľadať si kúsok, ktorý vás chytí za srdce. My vo Womanology vintage jednoducho milujeme, a tak sme mu venovali celú, medzičasom už stálu kolekciu. Nájdete v nej nadčasové dizajny a vintage šperky, ktoré budete milovať. Skvele sa kombinujú nielen s retro outfitmi, no dodajú nádych nadčasovosti a vznešenosti i bežnému outfitu.

Ako vlastne vintage doplnky vyzerajú? V šperkoch je to predovšetkým patina, ktorá vytvára základ pre nostalgický vzhľad – bronz, meď, perleť patria medzi obľúbené materiály. Zo vzorov sú to lístočky, perly či ich imitácie, bodky a tlmené zemité odtiene či veľmi jemné farebné kontrasty.

Netreba zabúdať ani na vintage doplnky do vlasov. Vintage spony a vintage čelenky sú neodmysliteľnou súčasťou éterických outfitov. Zvyčajne si zachovávajú medený či bronzový vzhľad a sú zdobené korálkami alebo kryštálikmi.

Asi najpopulárnejším a najtradičnejším motívom v kolekciách pre retro doplnky a vintage doplnky je tzv. cameo. Je to portrét dámy, najčastejšie biely, champagne či slonovinový, osadený do príveskov alebo náušníc.

prsten-vintage

Takže, dámy, aj vy máte chuť uviazať si na hlavu šatku, dať si výrazný rúž a veľké okuliare, na krk niekoľkonásobnú šnúru perál a vyraziť na bláznivú jazdu kabrioletom, ktorý bude šoférovať džentlemen vo vychádzkovom obleku, klobúku a kožených rukaviciach?

Širokú ponuku špecializovanú na vintage doplnky nájdete v kolekcii Vintage šperky.

Vintage šperky nájdete v ponuke internetového obchodu špecializovaného na módne doplnky www.womanology.sk.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.