zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion

V súťaži TOP MODELS UK aj náš Slovák

Článok napísal dňa 11.8.2015 - TuesdayŽiadny komentár

Martin Kinči zo Žlkoviec pri Trnave sa zúčastnil najrenomovanejšej britskej modelingovej súťaže TOP MODELS UK zameranej na vyhľadávanie nových modelingových talentov. Súťaž sa uskutočnila v Londýne, a Slovensko malo prvý krát v histórii zastúpenie v mužskom finálovom výbere. Táto súťaž má obrovský  celosvetový kredit, nakoľko spolupracuje aj s inými medzikontinentálnymi modelingovými organizáciami pod hlavičkou Worldwide models. Martin prešiel dvoma kastingami aby sa dostal sa do finálového výberu 22 mužov, kde v silnej medzinárodnej konkurencii len tesne minul stupienky víťazov.

11084443_811363178901268_1669919433_n

Vždy ma táto práca fascinovala, chcel som vyskúšať na vlastnej koži, pozrieť sa do iného sveta,  a preto som sa rozhodol prihlásiť sa na kasting. V prvom kole, sa súťažiaci vyberali na základe fotografií, a úspešný uchádzači boli následne pozvaný do druhého kola na osobné stretnutie, kde porota zložená zo zástupcov agentúry Top Models UK  ďalej vyberala tých správnych kandidátov, na základe ich potenciálu. Išlo najmä o výzor, stavbu a držanie tela, spôsob chôdze, a celkové charizma človeka. Kastingov sa zúčastnilo obrovské množstvo ľudí, z rôznych krajín sveta, takže prejsť do finálového výberu bolo naozaj náročné. Po schválený súťažiacich nasledovala 6 mesačná príprava na finálový večer, ktorá pozostávala z nácviku chôdze po móle, držania tela, ďalej skúšky oblečenia prezentovaného na finále, nácvik choreografie na súťaž atď. Samozrejme, každý zo súťažiacich mal povinnosť sa postarať o to, aby jeho postava a celková vizáž vyzerala čo najlepšie, aby sám seba čo najlepšie predal. To znamená, úprava stravy, cvičenie, životospráva. „Bolo to veľmi krásne obdobie, hlavne keď ste nadšený pre niečo, na čom vám veľmi záleží, a ste tomu ochotný obetovať všetko“.

Je to neopísateľný pocit, postaviť sa na mólo, svetlá reflektorov na vás svietia, 300 ľudí sa pozerá a vy ste stredobodom ich pozornosti. Všetky kamery, fotografi, porotcovia sledujú každý váš pohyb.  Je to tak vzrušujúce, že žijete tým momentom, a nemyslíte na nič iné.

11148877_822663527771233_499031750_n

Pocity súťažiacich sú rôzne, ale v tej chvíli asi každý chce vyhrať, aj tí čo predtým povedali, že to nie je to najdôležitejšie. Sú to chvíle plné napätia, chcete počuť svoje meno, predstavujete si ako preberáte cenu. Pocity, ktoré máte keď nepočujete svoje meno, nie sú príjemné. Strieda sa sklamanie, ľútosť, smútok. Nie je ľahké ustáť to, ale verím, že každou prehrou, či neúspechom, sa učíme stáť pevnejšie a pevnejšie na zemi. Ak ste urobili maximum, prenesiete sa cez to ľahšie. Nakoniec si uvedomíte, že predsa názor poroty nerozhoduje ani o vašom živote ani o vašich cieľoch. Ak viete čo chcete – Kto vás zastaví ?! Jednoducho sa ďalšie ráno zobudíte, a začnete makať presne tam, kde ste včera prestali. A to je aj môj prípad.

11076138_811365648901021_850347022_n

Súťaž mi priniesla nové skúsenosti, nove zážitky, nových kamarátov, nové kontakty, nové možnosti. Neuspokojil som sa, a ani nelietam hlavou v oblakoch, naďalej pracujem na svojich cieľoch. Pozornosť médií, módnych značiek a modelingových agentúr získaná účasťou vo finále súťaže takého veľkého formátu môže priniesť pracovné ponuky pre ktoréhokoľvek finalistu. Dôležité je byť trpezlivý, a pripravení a príležitosť sa môže kedykoľvek objaviť.

foto: osobný archív Martin Kinči

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.