zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion

V meste elegantne na bicykli

Článok napísal dňa 7.8.2015 - FridayŽiadny komentár

V poslednom čase sa v bežnom živote stretávame čoraz častejšie s pojmom mestský bicykel. Nie len mestská cyklistika zažíva akýsi boom a hlavne masívne rozširovanie. Samozrejme to u nás nie je zatiaľ ako v Dánsku či Holandsku, ale možno sa k tomu časom aspoň priblížime.

Niekto by mohol namietať, že do mesta špeciálny bicykel nepotrebuje. Protiargument vo svojej podstate ani neexistuje. Na druhej strane mestské bicykle majú oproti, napr. MTB alebo krosovým bicyklom niekoľko výhod. V prvom rade sú prispôsobené na mestské prostredie (takže na dlhé túry po lese skôr zabudnite). Pohodlný nízky nástup určite ocenia mladší i starší, rovnako ako ženy tak aj muži. Vzpriamený posed s “nadhľadom” je v meste určite pohodlnejší ako “pretekársky” posed na iných typoch bicyklov.

mestsky-retro-bicykel-brugge

Rovnako sú prispôsobené napríklad svojimi prevodmi do mestského prostredia, kde nie je potrebná taká široká škála prevodov. V neposlednom rade, pneumatiky sú hladšie, čo spôsobuje menší odpor na hladkých cestách a tak je presúvanie omnoho pohodlnejšie a jednoduchšie. Často sú tieto modely vybavené aj osvetlením, čo prospieva bezpečnosti najmä za zníženej viditeľnosti. Ak ním vybavený nie je, svetlo na bicykel nie je problém dokúpiť za pomerne nízke náklady pri vysokom výkone. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky.

mestsky-retro-bicykel-kolos-pansky

Nosič na bicykel určite ocení každý, kto používa bicykel do mesta každý deň. Rôzne tašky sa dajú na takýto nosič jednoducho pripnúť a za ich funkciou nezaostáva ani ich dizajn. Nosiče, prípadne košík na bicykel, sú vo väčšine prípadov dodávané už priamo s bicyklom, ale tak isto je možné tieto doplnky dokúpiť. Tak isto je možné vybrať množstvo iných doplnkov, ktoré urobia vás aj váš bicykel ešte krajšími.

Dámske bicykle, ale rovnako aj tie pánske v sebe kombinujú funkčnosť, praktickosť a v neposlednom rade štýl. Mnohé mestské vychádzajú dizajnovo z bicyklov, ktoré poznáme z minulosti a tak ich možno nazývať aj retro bicykle.

mestsky-retro-bicykel-kolos-damsky

Mestský bicykel je určite skvelá voľba ak bicykel využívate denne alebo takmer denne. Ako už bolo spomenuté, jeho výhodou je v podstate to, že používanie nie je nijako vekovo obmedzené a tak stretávame denne rôzne generácie ľudí. Tak čo, pridáte sa?

mestsky-retro-bicykel-manchester

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.