zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Lifestyle

Šperky ako dar – malý sprievodca veľkým rozhodnutím

Článok napísal dňa 25.4.2013 - ThursdayJeden komentár

Šperky majú fantastickú vlastnosť – sú najlepším darčekom, ktorý poteší takmer každú ženu. Vybrať ten správny šperk je však hotová alchýmia. Dnes si roztriedime šperky podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené a povieme si, ktoré z nich sú vhodné ako dar a ktoré radšej obísť, aby sme nespôsobili faux-pas, prípadne namiesto úsmevu nevyčarili skôr škrípanie zubov obdarovanej osoby.

Strieborné šperky 

Strieborné šperky sú zrejme najvhodnejším druhom šperkov pre obdarovanie. Striebro je drahý kov a nielenže si svojho hodnotu uchováva, ale postupom času ju dokonca zhodnocuje. Nehovoriac o samotnej umeleckej hodnote šperku – v prípade správneho výberu sa časom zo šperku môže stať umelecký klenot, či dokonca svedok doby a ako taký bude svoju hodnotu samozrejme zvyšovať. Napriek tomu všetkému sú však strieborné šperky v súčasnosti dostatočne dostupné na to, aby sme mohli po nich siahnuť v prípade, že hľadáme vhodný dar pre osobu, na ktorej nám záleží. Okrem stálej hodnoty je ich veľkou devízou trvácnosť a prepracovanosť šperkov – striebro je extrémne vhodný materiál na jemnú umeleckú prácu šperkárov a tí to samozrejme vedia využiť.

sperkyOceľové šperky 

Dávno je preč doba, kedy boli oceľové šperky zaznávané, či dokonca porovnávané s lacnou bižutériou. Nie – dnešné šperky z chirurgickej ocele už nie sú iba obyčajnou lacnou náhradou. Vďaka pokročilým technológiám a zvýšenému záujmu šperkárov o tento materiál sa dnes bez problémov stretnete s nádhernými a po umeleckej stránke hodnotnými šperkami, vyrobenými práve z ocele. V určitých prípadoch sú módne doplnky z ocele vhodné aj ako darček, musíte si však dobre premyslieť, aký je Váš cieľ: ak chcete potešiť kamarátku, či kolegyňu, určite môžete siahnuť po oceľových šperkov – na okrúhle narodeniny blízkeho človeka by sme oceľ zrejme neodporúčali – skôr by sme siahli po striebre.

Bižutéria 

Bižutéria ako darček? Prečo nie? Akurát opäť zdôrazňujeme rovnako ako pri oceľových šperkoch – dajte si pozor komu a pri akej príležitosti chcete bižutériu darovať. Ak chcete potešiť mladšiu ženu, či dievča, bižutériou nemusíte spraviť krok vedľa. Dnes už môžete nájsť krásnu bižutériu za skvelé ceny a za pár eur môžete vyskladať celý pomyselný darčekový košík. Rovnako ako pri oceli však platí, že bižutérne šperky rozhodne nie sú vhodné ako darček pre špeciálne príležitosti – v tej chvíli by pôsobili lacno a nemiestne.

Ak teda premýšľate nad šperkom, ako darčekom, sami vidíte, že je z čoho vyberať. Vyberajte preto s rozumom, aby Váš darček splnil svoju úlohu a potešil obdarovanú osobu. Veď o to predsa ide.

Tags:

Jeden komentár »

  • Lenka says:

    Súhlasím s tým, že pri výbere šperku záleží vždy o akú osobu ide a pre akú situáciu je určený. Všetky ženy majú rady šperky:). Záleží ale ak ide o narodeniny, výročia, Valentín alebo zásnuby. Pre každú životnú príležitosť sa hodí iný šperk. Všetkým chlapom odporúčam pred výberom šperku pre ženu tento článok. Najhoršie pre môjho muža nebolo vybrať dizajn šperku alebo materiál, ale veľkosť, keďže som dovtedy žiadny prsteň nemala, nemohol ho preto tajne zmerať.

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.