zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Lifestyle

Sny a vášne talianskej módy – kreativita, štýl a rafinovanosť!

Článok napísal dňa 3.6.2013 - MondayŽiadny komentár

Móda vždy mala svoje dôležité miesto v živote ľudí: človek sa totiž odjakživa snažil rozvíjať schopnosť zostaviť vhodné šaty pre svoje telo tak, aby ho zatraktívnil a našiel pri tom harmóniu a krásu. Z jednoduchých tvorcov šiat sa postupom času stávali skutoční umelci, ktorých význam rástol do takej miery, že začali určovať trendy v obliekaní. S vysokou precíznosťou a citom narábali s tými materiálmi, ktoré, ako napovedá samotné slovo pochádzajúce z latinského mater znamenajúceho základ, boli základom všetkého: s látkami.

Valentino PhMSerri_SRR_7104

Tvorcovia módy vskutku vychádzajú z látky, aby vytvorili jedinečnú, neopakovateľnú kreáciu. Vďaka tomu má každý návrhár svoj vlastný štýl, svoju osobitosť. Každý spracúva látky s nezameniteľnou remeselnou zručnosťou, pod vplyvom tradícií ale aj individuálnych hodnôt, ktoré sú veľkým kultúrnym a umeleckým bohatstvom. V tomto zmysle je „Made in Italy“ príbehom talentov, tradície vkusu, kultúry elegancie, krajčírskeho majstrovstva, inovácií a pozornosti pre detail, a stáva sa tak zároveň synonymom pre krásu a dokonalosť v celom svete. „Passioni e sogni della moda italiana“ je teda výstavou, ktorej cieľom je oceniť a vyzdvihnúť hodnotu talentu, umeleckého vyjadrenia a remeselnej výnimočnosti talianskej módy, vytvárajúcej umelecké a tiež hospodárske dedičstvo krajiny.

VersacePhMarcoSerri

Eleganciu a bon-ton, výstrednosť a extravaganciu, prepych či experiment, no v každom prípade jedinečnosť môžeme obdivovať na 40 modeloch od autorov, ako Giorgio Armani, Laura Biagiotti, Enrico Coveri, Valentino, Gattinoni, Etro, Krizia, Missoni, Fendi, Prada, Renato Balestra, Moschino, Versace a mnohí ďalší, nevynímajúc mladých návrhárov, ktorí sú budúcnosťou talianskej a svetovej módy.

Výstavu talianskej módy, zostavenú kurátorom špeciálne pre bratislavských návštevníkov, organizuje v rámci talianskeho festivalu na Slovensku „Dolce vitaj“ Taiansky kultúrny inštitút v spolupráci s agentúrou Studio Galgano, StilePromoItalia, Istituto Europeo di Design vo Florencii, so štedrým prispením VÚB. Vystavené modely predstavujú absolútnu špičku vo svete návrhárstva, preto nadchýnajú nielen milovníkov módy. Veríme teda, že výstava v Bratislave priláka mnoho návštevníkov a že sa bude tešiť veľkej priazni.

5.6.2013 – 27.6.2013 – Ut – Ned, 10:00 – 18:00

Dvorana Ministerstva kultúry SR, Nám. SNP 33 Bratislava

Taliansky kultúrny inštitút
Istituto Italiano di Cultura

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.