zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Fashion, Lifestyle

Náramky s magickou silou

Článok napísal dňa 27.3.2014 - ThursdayŽiadny komentár

Celý svet podľahol trendu doplnkov s magickým významom. Filozofia je jednoduchá – súhra elegantného doplnku a mystickej sily. Nositelia či nositeľky týchto doplnkov ich vyhľadávajú nielen pre ich luxusný vzhľad, no i pre konkrétne vlastnosti – ochranu, šťastie či posilnenie niektorej oblasti osobnosti. Tu je prierez najobľúbenejších náramkov, ktorým podľahli ženy celého sveta a ktoré uvidíte aj na celebritách, a ich významov.

Shamballa

shamballa

Jay-Z, Jennifer Aniston, Justin Bieber či neúprosný módny guru Karl Lagerfeld – všetci podľahli kúzlu a sile, ktoré v sebe prinášajú shamballa náramky. Ručne pletené náramky z čipky makramé doplnené o shamballa korály a ďalšie polodrahokamy či minerály prinášajú magické účinky ázijskej filozofie. Označenie Shamballa pochádza z budhizmu a pomenúva kráľovstvo skryté niekde v horách Ázie, zhmotňujúce miesto pokoja a mieru. Náramky Shamballa prinášajú magickú silu tohto posvätného miesta a energizujú nás samotných. Rôzne komponenty a farby, z ktorých sú šperky vyskladané, pôsobia na iné čakry a majú svoje opodstatnenie a význam. Nosenie tohto šperku vám napomôže nájsť svoju vnútornú “Shamballu” – a teda vyrovnanosť a pokoj.

Kaballah

kabalah

Červená šnúrka či červený náramok na zápästí pochádza z judaizmu a Kabaly. Nosí sa na ľavom zápästí, pretože ľavú stranu považuje toto učenie za spirituálne prijimajúcu stranu tela. Červený náramok vás má ochrániť pred urieknutím, čiže pred zlými pohľadmi, ktoré vám venujú ľudia v zlosti či zo závisti. Červené ochranné náramky sú často doplnené ďalšími symbolmi – talizmanmi, ktoré ochrannú silu náramku podporujú.

Náramky priateľstva

naramky-priatelstva

Náramky priateľstva, ktoré svoju prvú éru zažili približne v 90-tych rokoch sú späť. Ide o pestré, často dúhové náramky, ktoré dávate do daru ako symbol priateľstva. Náramky sú zvyčajne pletené a nájdete ich v rozličných vzoroch a šírkach. Farba aj v tomto prípade určuje význam náramku. Ak vám niekto podaruje náramok v odtieňoch modrej, znamená to vernosť, červené tóny zase znamenajú úprimnosť a zelená napríklad zodpovednosť.

Širokú ponuku špecializovanú na trendové náramky nájdete v ponuke internetového obchodu špecializovaného na módne doplnky www.womanology.sk

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.