zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Zimné grilovanie, súčasný trend

Článok napísal dňa 30.1.2014 - ThursdayŽiadny komentár

Grilovačka na zasneženej záhrade, horskej chate či pod zjazdovkou – to je romantika, na ktorú nezabudnete. Nie je to pritom žiadna veda, s kvalitnými grilmi a príslušenstvom sa dá bez problémov grilovať celoročne. 

Základom úspešného grilovania v zime je predovšetkým gril s poklopom, ktorý nielen ochráni pripravovaný pokrm pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi, ale počas celej doby grilovania tiež zabezpečí rovnomernú teplotu a žiar, vďaka ktorým jedlo dokonale prepečiete aj v zimných mrazoch.

So zatvoreným poklopom grilu bezprostredne súvisí aj druhé pravidlo úspešnej zimnej grilovačky – nepriama metóda grilovania. Znamená to, že pokrm pod poklopom pripravujete mimo zdroja priameho tepla, medzi uhlíkmi či horákmi a jedlom sa tak nachádza bariéra minimálne v podobe grilovacej misky. Okrem lahodného výsledku má táto metóda grilovania ešte jednu výhodu, ktorú oceníte práve v chladných dňoch – pripravovaný pokrm nie je nutné obracať. Vďaka poklopu je totiž zaistená rovnomerná cirkulácia horúceho vzduchu zo všetkých strán a jedlo sa pripravuje prakticky ako v teplovzdušnej rúre.

Trend zimného grilovania už roky poznajú napríklad v Alpských krajinách, Kanade či USA. Objavte s novinkami od spoločnosti Weber Stephen® krásu a neopakovateľnú romantiku grilovania na snehu aj Vy!

foto zdroj: shutterstock.com

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.