zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

V novom klipe Rolanda Vraníka upália finalistku Miss Universe 2012!

Článok napísal dňa 18.5.2012 - FridayŽiadny komentár

Mystika, retrospektíva a déjá-vu. Takto bude vyzerať nový klip mladučkého prešovského režiséra Rolanda Vraníka pre operné zoskupenie TRJOF. 25-členný tím RW studia pod taktovkou režiséra Rolanda Vraníka natočil videoklip, aký na Slovensku ešte nebol! Osemnásťročný mladík má bohaté portfólio, za sebou točenie s Rytmusom, Darou Rolins či Janais. Jeho klipy púšťajú zahraničné stanice ako MTV alebo české Óčko. Jeho kariéra len začína, umelcov ktorým urobí videoklip si však vyberá už teraz. Rovnako to bolo aj pri skupine TRJOF, ktorá síce nie je komerčne známa, ale Roland stavil na kvalitu. Tomáš Horváth, Igor Šimeg a Peter Makranský sú traja výborní speváci a herci. Spoločne tvoria popoperné trio, ktoré vytvára zo súčasných svetových hitov jedinečné verzie. O ich debutovom videoklipe k piesni Shape of my heart nám porozprával Roland Vraník z RW studia.

Kde sa natáčal videoklip a ako sa začala spolupráca RW studia a TRJOF?

Natáčalo sa na Zlatej Bani, nejakých 14 kilometrov za Prešovom. Tam sme vyberali lokality, s tým, že nie všetky sú použité, asi takých trištvrte. Zvyšné sú zo starej rozbitej budovy na Solivare. TRJOF ma oslovili pred dvomi mesiacmi, chceli skôr spraviť prezentačné promo, ale ja som ich dokopal k tomu, že už keď točiť, tak niečo kvalitné a poriadne. Teda klip, ktorý má myšlienku. Mali finančnú výhodu, ale nie sú známi. Osobitne známi sú. Jeden je seriálový herec, ďalší divadelný, tretí dablér. TRJOF ešte ľudia nepoznajú. Preto som povedal, že musíme urobiť lepší klip, ako sú oni sami, lebo som si istý, že keď to pôjde napríklad na MTV, tak to bude mať veľký úspech.

Kto vytvoril námet? Prečo práve takýto nápad?

Ľudia sú zvyknutí na klipy z raperského prostredia, čo môže byť už nuda. Chcel som spraviť niečo úplne iné. Čo sa týka nápadu, nie je môj. Robil to môj scenárista. Mám svojho scenáristu, volá sa Demonarch, resp. jeho prezývka. On vyrobil celý nápad, v jeho hlave sa to všetko zrodilo, ja to dorábam najmä po vizuálnej stránke. On prinesie nejakú logickú vec napísanú, ja poviem čo sa mi páči, čo nie a čo by som spravil inak. Vyberám zábery, lokalitu. Produkciu robil Tibor Vincze, vybavoval všetko dôležité.

Ako vyzerá tvorba takého videoklipu respektíve tohto tvojho videoklipu?

Trvalo to asi týždeň, hľadali sme les, kde nie je veľa konárov, aby bolo pekne vidieť detaily, kde bežia. Celkový čas točenia klipu boli tri dni, prípravy týždeň. Čo sa týka svetiel boli tam jazdy, točilo sa na filmovú kameru, najnovšiu, ktorá točí slowmotion zábery. Ako hercov sme vybrali finalistku tohtoročnej Miss Universe Janku Lombardovú, ktorá bude v klipe upálená, mladé dievčatko si zahrala jedenásťročná Emma Polohová, tanečníčka z Grimmy dance school a moja žiačka. (Roland Vraník je tanečník a tréner v prešovskej tanečnej skupine Grimmy dance school. pozn. red.) Vybral som ju preto, lebo je maličká a veľmi pekná. Je podobný typ ako Janka, nechcel som až úplné hororové dievčatko, ale niekoho, kto bude pôsobiť ako malá Janka. Štáb tvorilo 25 ľudí. Boli tam ľudia, ktorí sa starali iba o koľajnice, vizážisti, tí, čo sa starali o catering, fotil Jaroslav Sohe Suchár. Boli sme veľký tím, čo si myslím, že je na slovenské pomery dosť. Premiéra by mala byť zhruba toho sedemnásteho mája.

Ako by mali diváci klip chápať? Aká je hlavná myšlienka?

Príbeh je postavený na tom, že je to déjá-vu a retrospektíva. Klip, ktorý tu ešte nebol. To malé dievča má ostať nepochopené, resp. otvorený dej, domýšľavosť ľudí.

Podľa čoho si vyberáš to pre koho budeš točiť a čo?

Mám rád rôznorodosť a vyberám si to, čo sa páči mne. Mám veľa ponúk, ale selektujem, aby moje portfólio bolo bohaté.

Ako sa ti spolupracovalo s Rytmusom a Darou?

S Rytmusom sa mi spolupracovalo výborne, je veľký profesionál. Rozhodli sme sa, že z viacerých albumov natočíme niekoľko piesní, kvôli rôznorodosti. Dara je priateľskejšia, Paťo skôr seriózny, ale máme veľmi dobré vzťahy.

Ako vyzerá tvoja blízka budúcnosť?

Chystám niečo veľmi veľké (úsmev)!

 

autor: Andrea

foto: Jaroslav Sohe Suchár

 

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.