zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Top girls od súčasnej britskej autorky Caryl Churchill

Článok napísal dňa 29.4.2013 - MondayŽiadny komentár

Divadlo VŠMU, divadlo Lab v pondelok 29. apríla uvededie doposiaľ neinscenovanú hru na slovenských doskách s názvom Top Girls.

predstavenie-top-girls

Hra Top Girls sa zaoberá tvrdou pracovnou politikou Margete Thatcherovej, postavením žien v spoločnosti a ich nerovnosťou pracovných príležitostí, ale aj kritikou patriarchálneho usporiadania sveta. Hra obsahuje témy feminizmu, násilia, politickej moci, kde vysoké postavenie v zamestnaní je stále prevažne mužskou záležitosťou.

top-girlsPredstavíme vám zaujímavý dej hry, ktorý sa vám dostane pod kožu. Je zložený z dvoch rovín, prvá je historická a tá druhá súčasná. Hru režíruje Viktor Varga a môžete sa tešiť aj na mladú talentovanú herečku Kristínu Svarinskú.

Marlene, hlavná postava, čerstvo vymenovaná riaditeľka personálnej agentúry Top Girls, organizuje bizarnú večeru v londýnskej reštaurácií (na cintoríne), kde jej hosťami sú významné ženské osobnosti z histórie a legiend: lady Nijo, gejša japonského cisára, neskôr budhistická mníška, ktorá peši prešla celé Japonsko; Isabell Bird, cestovateľka a spisovateľka, ktorá precestovala celý svet; Dull Gret, predmet obrazu od Pietra Breughela, kde žena v zástere je zároveň vyzbrojená nástrojmi mužskej agresie- brnenie, prilba a meč a vedie roľnícke ženy do pekla; pápežka Jana, ktorá celý život vystupovala ako muž; Griselda z Canterburských poviedok, poslušná manželka markíza, ktorej boli násilne odobraté jej deti. V druhej rovine deja autorka predstavuje príbeh týchto žien vedľa príbehu Marlene, ktorá obetovala výchovu svojej dcéry, o ktorú sa stará jej sestra Joyce. Joyce žije na pokraji biedy, ako obeť za úspech v kariére. Inscenácia je rozšírená o mužské postavy, ktoré doplňujú ženský svet.

top-girls-

Foto: igorpaliatka.com

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.