zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Swarovski alebo CZ krištály? Čo si vybrať?

Článok napísal dňa 5.9.2013 - ThursdayŽiadny komentár

Čomu dávate prednosť Vy osobne? Oslovia Vás vždy Swarovski šperky, alebo ste fanúšičkou kubických zirkónov?

V prvom rade si hneď na začiatku povedzme, že najdôležitejší je pri výbere šperku materiál, z ktorého je vyrobený. Zlaté, strieborné, oceľové, či ródiované šperky – od Vášho výberu sa bude odrážať cenová relácia šperku, jeho hodnota, ale aj to, ako dlho Vám bude slúžiť a či sa nemusíte báť alergickej reakcie. Nie každá žena totiž dobre znáša striebro, či ródiované šperky.

Swarovski krištály aj CZ krištály sú využívané pri výrobe šperkov zo všetkých spomínaných materiálov. Keď už ste teda rozhodnutí, z čoho by mal Váš šperk byť vyrobený, môžete sa zamyslieť nad výberom krištálu. Viete, aký je medzi tými krištálmi rozdiel?

Swarovski krištály sú krištály vybrúsené svetoznámou rakúskou spoločnosťou Swarovski, sídliacou vo Wattense. Základom ich úspechu je nielen skvelý a dobre premyslený marketing, ale aj majstrovstvo zakladateľa firmy Daniela Swarovského a jeho následníkov. Swarovski krištály sú totiž známe dokonalým výbrusom, vďaka ktoréu sú krištály žiarivejšie a ligotavejšie, než konkurenčné výrobky.

CZ krištály, čiže Cubic Zirconia, alebo u nás nazývané aj kubické zirkóny sú krištály, ktoré spôsobili v 70-tych rokoch revolúciu v šperkárstve. Ich cenová dostupnosť, krásny ligot a vysoká tvrdosť a trvácnosť z nich spravili priamych konkurentov diamantov. Na rozdiel od diamantov môžu byť brúsené do rôznych, originálnych tvarov a tým získavajú ďalšie využitie v rukách šperkárov.

Či si vyberiete krištály Swarovski alebo kubické zirkóny určite nespravíte krok vedľa. Tak, či onak sa stanete hrdými majiteľkami krásneho, ligotavého šperku, ktorý Vás určite poteší.

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.