zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

Silvia Lakatošová: Môj syn si uvedomuje, že bez angličtiny si „nepokecá“.

Článok napísal dňa 8.10.2013 - TuesdayŽiadny komentár

Riaditeľka súťaže miss Universe sa nedávno zaradila k mamičkám, ktoré chcú dať svojmu dieťaťu do života veľký dar – dokonalé zvládnutie cudzej reči. Svoju dôveru so synom Christiankom (6) vložili do unikátnej metódy materinského jazyka britskej lingvistky Helen Doron, s ktorou sa deti po celom svete stávajú bilingválnymi už od troch mesiacov života. Aké sú jej skúsenosti?

Tak, ako každému rodičovi, aj mne je jasné, že naše deti sa bez anglického jazyka v živote už nezaobídu. Dnes sa všade hovorí minimálne dvojjazyčne. Ja sama som sa od tretej triedy ZŠ učila nemčinu a viem, že ešte i dnes sa dorozumiem. Deti vedomosti nasávajú ľahšie, čím skôr teda začnú, tým viac si zanechajú vo svojej hlavičke. Preto by som určite odporučila aj ostatným mamičkám, ak ešte váhajú, aby do toho šli čím skôr!

Silvia Lakatošová

 

Prečo ste sa rozhodli prihlásiť Christiana práve do školy angličtiny Helen Doron?

O Helen Doron som veľa čítala, je to škola ako stvorená pre deti, kurzy sú presne prispôsobené veku žiačikov. Dostala som aj vynikujúce osobné odporučenie od známej. Neváhala som preto a Christiana som prihlásila. Tešil sa. Veľa totiž cestujeme a Christian si už uvedomuje, že bez angličtiny si „nepokecá“.

 

Aké pokroky vidíte u syna odkedy navštevuje kurz angličtiny?

Je naozaj skvelý! Deti sú ako „špongia“, nové poznatky doslova nasáva. Sám si už napríklad v zahraničí vypýta, čo chce. Stále sa ma pýta, či viem, čo znamená „toto“, ako sa povie po anglicky „to a to“. Baví ho to.

 

Je teda aj on na vyučovaní spokojný? Aký má na kurze napríklad vzťah k učiteľom?
Pani učiteľka Majka je naozaj úžasná, má toľko trpezlivosti! Kiko ju zbožňuje. Aj keď zo začiatku neobsedel, práve spoločne s Majkou sme vymysleli, ako ho motivovať – a zabralo to. Keď dnes vymýšľa, vysvetlím mu, že ak nebude vedieť hovoriť po anglicky, nebude s nami môcť cestovať po svete. Mali by ste vidieť ten obrat! Chce byť skrátka najlepší :-).

 

Inšpirovali Vás pri rozhodnutí dať syna na angličtinu aj vlastné životné skúsenosti?
Samozrejme, že som rozmýšľala aj týmto smerom. Vždy som veľa cestovala a angličtina mi otvorila mnoho dverí, nezaobišla by som sa bez nej. Dnes si už ani len neviem predstaviť, že by som sa niekde nevedela dorozumieť. Je to jednoducho ako jedlo, bez ktorého neviete žiť!

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.