zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Pri hľadaní práce rozhodujú skúsenosti

Článok napísal dňa 29.11.2013 - FridayŽiadny komentár

Podľa výsledkov prieskumu Randstad  Workmonitor väčšina slovenských zamestnancov hovorí, že pre získanie práce sú oveľa dôležitejšie skúsenosti, ako tituly a vzdelanie. Platí to i v  prípade mladých uchádzačov vo veku do 25 rokov. Až 75 % opýtaných sa vyjadrila, že pri hľadaní vhodného zamestnania to majú ťažké. Ešte v ťažšej situácie sú však ľudia vo veku nad 55 rokov. O ich znevýhodnenom postavení na trhu práce je presvedčených až 95 % všetkých zamestnancov.

header1

Viac ako tri štvrtiny slovenských zamestnancov hovorí, že pri hľadaní zodpovedajúcej práce zohráva oveľa väčšiu úlohu prax ako diplomy a tituly. Dve tretiny z nich považuje za dôležité, aby ich firma naberala aktívnejšie mladých ľudí. Podľa názoru 65 % opýtaných, aj u mladých ľudí, zamestnávatelia nakoniec uprednostnia skúsenosti pred samotným vzdelaním.

 Ešte ťažšie ako absolventi, to majú ľudia vo veku nad 55 rokov, aj napriek tomu, že majú bohaté skúsenosti. O tom, že ich situácia na slovenskom trhu práce nie je priaznivá, je podľa prieskumu spoločnosti Randstad presvedčených celých 95 %  všetkých zamestnancov. Len tretina z nich ale  zastáva názor, že je dôležité, aby ich spoločnosť zamestnávala aj starších ľudí. V porovnaní s výsledkami rovnakého prieskumu vykonaného v ďalších krajinách je to  veľmi málo.

“Pre firmu sú prínosom ako absolventi, tak i starší zamestnanci. Dobre môžu fungovať aj vekovo rôznorodé tímy,”  hovorí Kateřina Vaisová, Marketing manager spoločnosti Randstad, a vysvetľuje: „Starší ľudia majú veľa skúseností, ktoré odovzdávajú mladším kolegom. Výhodou je ich zodpovedný a lojálny vzťah k firme aj to, že dokážu riešiť problémy s nadhľadom a vo väčších súvislostiach. Mladí pracovníci zase bývajú ambiciózni a flexibilní, dobre poznajú súčasné trendy, vedia zaobchádzať s modernými technológiami a väčšinou lepšie ovládajú jazyky. Často tiež uprednostnia možnosť profesijného a kariérneho rastu pred vyššou mzdou.”

Dôvera v istotu práce

Dôvera v istotu zamestnania je na Slovensku, rovnako ako vo väčšine ostatných európskych krajinách nízka. Takmer tretina ľudí si natoľko cení svoju existujúcu prácu, že by bola ochotná obetovať časť svojho platu, keby si tým svoju pozíciu mohla poistiť. Ak sa ocitnú bez práce alebo chcú zmeniť zamestnanie, sú Slováci zvyknutí využívať služby personálno – poradenských spoločností. Podľa výsledkov prieskumu Randstad Workmonitor by sa na personálnu agentúru pri hľadaní zamestnania obrátilo 7 z 10 opýtaných.

„Širšia ponuka voľných pozícií v personálnej agentúre zvyšuje šance kandidátov na nájdenie vhodného zamestnania. Skúsení personalisti im navyše poskytnú cenné rady o aktuálnej situácii na trhu práce, pomôžu zhodnotiť ich skúsenosti a predpoklady a odporučí najlepšie možnosti uplatnenia,”  hovorí Kateřina Vaisová zo spoločnosti Randstad.

V prípade straty zamestnania by 93 % Slovákov radšej prijalo dočasnú prácu, než aby boli nezamestnaní. Najmä mladí ľudia sú presvedčení, že pre nich práca na dobu určitú môže byť dobrým odrazovým mostíkom pre získanie trvalého zamestnania. 42 % zamestnancov by sa  neváhalo za dobrou prácou presťahovať do zahraničia. Medzi mladými ľuďmi jetoto číslo ešte vyššie. Za dobrým miestom by do cudziny odišlo 65 % opýtaných vo veku do 25 rokov.

foto zdroj: randstad.cz

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.