zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Prešovské kino Cinemax privítalo hviezdnych hostí

Článok napísal dňa 18.4.2012 - WednesdayŽiadny komentár

 Šestnásty apríl bol dňom, kedy v prešovskom Cinemaxe zavítali hostia so skutočne zvučnými menami. Predpremiéra filmu Eštebák sa niesla pod taktovkou režiséra Juraja Nvotu, hlavného predstaviteľa Jirka Mádlu a pop-ikony Tomiho Popoviča, autora titulnej piesne „Tvoja sloboda“.

V prešovskom Cinemaxe uviedol režisér Juraj Nvota svoj nový film Eštebák. Bola to prvá slovenská predpremiéra, na ktorej sa okrem Nvotu zúčastnil aj hlavný predstaviteľ Jiří Mádl, známy z filmov Snowborďáci či Gympl a spevák, skladateľ a producent Tomi Popovič.

Ako praví slávni hostia, meškali a autogramiáda sa posúvala, rovnako ako aj začiatok filmu. Diváci však o nič neprišli, keďže trojica ich prišla osobne pozdraviť do sály.

Prvým, kto povedal pár slov bol Jirka Mádl. Ľudí pobavil vyjadrením, že odkedy natočil film a všade rozprával o dvoch rokoch, ktoré ako hlavný hrdina prežil, vlastný život sa mu už zdá byť nudný.

Samotný režisér priznal, že na Slovensku sa točí málo kvalitných filmov a ľudia nie sú zvyknutí navštevovať kiná primárne kvôli nim. Aj preto natočil film, ktorým chcel divákom ukázať, že slovenská kvalita nevymrela. Len zaspala a bolo treba ju prebudiť. Zakomponovaním Tomiho Popoviča na napísanie a naspievanie titulnej piesne chceli tvorcovia pritiahnuť mladých ľudí k tvorbe slovenskej kinematografie. Rozprávali sme sa aj s Tomim Popovičom, čoskoro prinesieme rozhovor s ním.

O filme:

„Eštebák je trpká komédia, odohrávajúca sa v časoch, kedy sa za vtipy o komunistoch išlo do basy. Bývanie v panelákoch, farebný televízor a telefón boli výsadou vyvolených a udávanie národným športom. Jediným spôsobom, ako nestratiť zdravý rozum a sebaúctu bolo „prechcať“ práskačov, udavačov a fízlov, lebo tvoja sloboda je jediné čo máš…“

titulnú pieseň “Tvoja sloboda” si môžete vypočuť  TU

autor: Andrea

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.