zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Preč s druhou bradou

Článok napísal dňa 27.3.2013 - WednesdayŽiadny komentár

Hromadí sa vám tuk na krku a začína sa tvoriť tzv. „druhá brada“? Bohužiaľ, tento problém sa nevyhýba ani štíhlym ženám. Nedajte jej však šancu a vytvarujte si problematické partie v podbradku vďaka niekoľkým dobrým radám!

 

1. Upravte životosprávu

Ak máte genetickú predispozíciu na druhú bradu, každé kilo navyše znamená aj ukladanie tuku v podbradku. Úpravou jedálnička a športom tak zabojujete nielen za krajšiu postavu, ale aj proti druhej brade.

2. “Posilovňa” brady 

Nájdite si aspoň trikrát do týždňa čas a spevnite si bradu niekoľkými jednoduchými cvikmi, tzv. tvárovou gymnastikou. Ako pri každom cvičení, aj tu je dôležitá pravidelnosť, výsledky však vydržia o to dlhšie:

  • Svaly na krku poriadne precvičíte „ohrnutím“ spodnej pery. Stiahnite ju smerom nadol akoby ste chceli odhaliť dolné zuby a dobre napnite. V tomto výraze vydržte asi desať sekúnd, kým opäť povolíte. Urobte niekoľko opakovaní.

  • Najlepšie každý deň niekoľko minút čo najvýraznejšie a nahlas na striedačku vyslovujte písmená O a X.

  • Niekoľkokrát vysuňte dopredu a opäť povoľte sánku.

  • Opatrne zakloňte hlavu a pomaly s ňou pohybujte zo strany na stranu.

  • Oprite sa lakťom o stôl a podoprite si rukou bradu. V sérii niekoľkosekundových opakovaní sa snažte rukou tlačiť nahor proti brade a bradou naopak smerom nadol.

3. Masáž

Môžete si ju dopriať po precvičení brady, alebo aj samotnú. S mierne zaklonenou hlavou palcami jemne masírujte kožu rovnomernými pohybmi v smere od krku či špičky brady k ušiam. Dobrým tipom je použiť pri masáži aj zoštíhľujúci gél.

4. Krémy

Druhá brada vzniká aj v dôsledku straty elasticity kože, správna starostlivosť je preto veľmi dôležitá. Nezabúdajte problémové partie hydratovať, vhodné sú aj krémy so spevňujúcim účinkom či proti starnutiu pokožky. Krém v oblasti krku nanášajte spravidla smerom zdola nahor. V lekárni na boj s druhou bradou nájdete aj kozmeceutikum, teda prípravok najvyššej kategórie v starostlivosti o pleť.

5. Plastická operácia

Ako najdrastickejšie riešenie prichádza do úvahy aj chirurgický zákrok, pri ktorom vám z brady liposukciou odstránia uložený tuk, prípadne odstránia prebytočnú kožu a bradu opäť napnú. Toto riešenie je však vhodné najmä pre staršie ročníky, keď sa už ochabnutá koža pod bradou iným spôsobom upraviť nedá.

 

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.