zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle

Oslnivý lesk šperkov

Článok napísal dňa 28.2.2014 - FridayŽiadny komentár

Nádherné šperky sú ozdobou každej ženy. Nepoznáme takú, ktorú by ich lesk, krása a jas neočaril. Šperky k ženám jednoducho patria.

Za šperk sa považuje ozdobný predmet, ktorý je vyrobený z drahých kovov a môže mať rôznu podobu. Za rôznu podobu sa pokladajú prstene, náušnice, náhrdelníky, brošne, prívesky a náramky. Šperky v súčasnosti plnia dekoračnú funkciu. Sú ozdobou žien na rôznych príležitostiach ako sú plesy, slávnosti, ale aj v bežný a pracovný deň.

Snubné prstene

Za najkrajší šperk sa považuje snubný prsteň ako symbol lásky, vernosti a spojenia medzi mužom a ženou. Snubný prsteň musí byť vyrobený z kvalitného materiálu, aby vydržal viac ako 50 rokov bez akýchkoľvek zmien. Snubný prsteň dáva na vedomie, že žena, ktorá ho nosí je zasnúbená a bude sa vydávať. Svoju históriu začali prstene písať už v starom Egypte, kde sa používali kovové krúžky na znak nekonečnosti. V súčasnosti už kovy na rukách budeme hľadať márne. Dnes nám ruky zdobia nádherne diamantové a briliantové prstene.

Diamantové náušnice

Každá žena sníva o diamantovom šperku či už v podobe prsteňa alebo náušníc. Diamanty sú v súčasnosti obľúbeným doplnkom luxusných a kvalitných šperkov. Diamanty sú surové a neopracované kamene v ich prirodzenej forme. Opracované diamanty sú rozdeľované do tvarov a parametrov, ktoré sú odborne a medzinárodne nazývané 4 C (cut, color, carat, clarity). Každý diamantový šperk urobí zo ženy krásnu dámu. Ak si vyberiete diamantové náušnice, ktoré sú najčastejšie kombinované so žltým zlatom budete pôsobiť elegantne. Ak si vyberiete diamanty v kombinácií s bielym zlatom, vtedy vám náušnice rozžiaria pleť. Každá žena si vyberá náušnice podľa svojho vkusu a príležitosti na ktorú sú určené. Klenotníci s diamantmi pracujú veľmi precízne a preto z nich vznikajú veľmi krásne a luxusné šperky.

N2

foto zdroj: Marmel Creative - Arts Factory

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.