zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » kultúrny elixír, Lifestyle, VIP

Nový objav menom Tomáš Pjontek

Článok napísal dňa 20.8.2012 - MondayŽiadny komentár

Mladý a nádejný, tak by sme mohli pomenovať len 23-ročného študenta Ekonomickej univerzity, ktorý spravil cover verziu známeho hitu od speváčky Adele. Na youtube si jeho videoklip pozrelo a Tomáša počulo viac ako 13 000 ľudí. No pri tom ostáva stále cieľavedomý a skromný. Vyspovedali sme ho, a tu sú jeho odpovede.

1. Typická otázka, ale pre speváka dôležitá. Ako ste sa dostali k hudbe?

Spievam odmalička. Moja mamka bola kedysi vynikajúca speváčka a navyše učiteľka v materskej škole, takže sme mali so sestrou skvelú výchovu, kedy sa nám obaja rodičia naplno venovali a okrem iného si s nami aj spievali, čím sme získali dobré základy a hudobný sluch. Odkedy som prišiel na vysokú školu do Bratislavy, snažil som sa angažovať v nejakých kapelách. Veľkou náhodou bolo, že práve pred necelým rokom, keď som uvažoval nad tým, že chcem vystupovať s prebratými piesňami v akustickom znení a chcem nahrávať pesničky na Youtube a získavať si tak fanúšikov, stal sa mojím novým spolužiakom Lukáš Molnár, ktorý na prvom cvičení v škole sedel práve vedľa mňa, dali sme sa do rečí a zistil som, že má akustickú kapelu That´s live a už vtedy som vedel, že práve s nimi budem chcieť nahrať svoje prvé video, čo sa práve podarilo.

2. Prečo práve spôsob prezentácie na youtube? Nechceli ste sa prihlásiť do speváckej súťaže? Tá by vás preslávila už na castingu.

Chce to len odhodlanie a vedieť sa v tom trocha pohybovať. Súťažiam veľmi neverím. Je to úžasná vec na zviditeľnenie sa, no jej účastníci sa dlho neudržia a ich sláva naberá klesajúcu tendenciu. Myslím si, že postupnou tvrdou prácou, vytváraním si zázemia a kontaktov sa dá získať práve dlhodobý vzostup na sláve. Ak by mi ale táto taktika dlhé roky nevychádzala, nevylučujem, že by som sa do nejakej súťaže niekedy prihlásil.

3. Určite vás teší záujem najmä ženského publika. Môžu sa vaše fanúšičky tešiť aj na niečo nové, iné, prípadne ešte lepšie?

Určite áno. Videom som chcel zistiť, či nájdem skupinu ľudí, ktorej by sa môj spev a moje vystupovanie páčilo. Chválabohu sa tak stalo. Chystám ďalšie nahrávky, ktoré budú zavesené na Youtube, následne by som rád vystupoval v Bratislave a okolí, ak by bol o mňa záujem. Momentálne dávam dokopy hudobníkov, ktorí by ma na vystúpeniach doprevádzali. Fanúšikovia sa môžu tešiť na popové pecky, kde ma budú doprevádzať gitary a cajon alebo krásne romantické balady, kde ma bude doprevádzať gitara, prípadne klavír, či husle. Chcel by som ulahodiť úplne všetkým.

4. Ste zvyknutý na pozitívne komentáre, a čo tie negatívne? Posúvajú vás ďalej alebo ich ignorujete?

To je veľmi ťažká otázka. Beriem teda väčšinu doterajšej kritiky ako neoprávnenú a ako zbytočné rozsievanie nenávisti a negativizmu. Samozrejme nájde sa aj kritika, ktorá posunie vpred, kedy ide väčšinou o pocity ľudí, čo by sa im páčilo v ďalšom videu viac, aká pesnička by sa im páčila viac, aký štýl spievať nabudúce, zlepšenie technických nedostatkov a podobne. Jednoducho, je už na prvý pohľad vidno, kto vám chce svojou kritikou pomôcť a kto vám chce naopak uškodiť a dehonestovať to, čo robíte. Našťastie si z toho druhého prípadu veľa nerobím a sústreďujem sa práve na pozitívne reakcie.

autor: Nikola

foto: archív Tomáš Pjontek

Tags:

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.