zensky-magazin.sk
Pridať do: Obľúbených, Zoznamu, Facebooku, RSS

Zdravie »

7.2.2017 - Tuesday

Aj keď väčšina ľudí jakživ o tomto bambuckom masle nepočula, horúca novinka to nie je. Od pradávna sa v rovníkovej Afrike maslo používalo ako balzam na menšie popáleniny, pri reumatických ťažkostiach, bolestiach svalov ale aj …

Čítať celý článok »
Zdravie

Zdravie je to jediné čo máme, poďme sa o neho starať.

RECEPTY

Pochutnajte si na slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyni

VIP

Novinky a zaujímavosti zo sveta celebrít a šoubiznisu

Lifestyle

Novinky zo sveta životného štýlu

Fashion

Svet módy je plný zvratov, poďme sa na neho pozrieť bližšie

Home » Lifestyle, VIP

„Nechcela som byť ′rýchlokvasená′ hviezda“, hovorí Karolína Majerníková.

Článok napísal dňa 12.8.2012 - SundayŽiadny komentár

Dievča reality show, ako o sebe sama s úsmevom povedala. Účinkovala v prvej sérii československej Superstar, prešla si Let´s dancom ako vokalistka a Stardancom ako tanečníčka. Multitalentovaná Košičanka Karolína Majerníková (28) až teraz prichádza s prvým singlom, lebo „rýchlokvasenou“ hviezdou byť nechcela. Letná, pohodová a zaláskovaná pieseň Come on. S Karolínou sme sa stretli tesne po jej nahratí, v prešovskom štúdiu 7 studio, kde sme ju troška vyspovedali.

Ľudia ťa asi registrujú najviac zo Superstar resp. prvej Československej Superstar. Čo ti táto súťaž dala, s čím si tam šla?

Šla som tam vyložene s tým, aby som sa otestovala. Ako na moje spievanie zareaguje okolie a pre názor porotcov. Nejaké skúsenosti so spevom som mala aj predtým, začínala som vokálmi pre rôznych spevákov a speváčky, povedala som si teda prečo to nevyskúšať.

Ako prebiehal kasting?

 Bolo to veľmi rýchle. Prišla som, zaspievala slohu, hneď ma zastavili, že postupujem. Podľa mňa to ale nie je súťaž, ktorá by mala človeka niekam výrazne posunúť. Je to o tom, že sme dostali priestor ukázať sa. Kto už s tým ako naložil, bolo na ňom. Pravda je tá, že nejaké ponuky potom boli. Ja som sa však nechcela unáhliť, nechcela som si rýchlo natočiť CD, ktoré by som si len položila doma na poličku.

 Neskôr sme ťa videli spievať v Let´s dance…

Po Superstar prišla ponuka spievať s big bandom v Let´s dance. Zobrala som to, nejako to šlo všetko plynule za sebou, unášal ma prúd a ja som sa nechala viesť. Nová skúsenosť, noví ľudia. Nikdy predtým som s big bandom nespievala. Bola to výborná skúsenosť.

Si také dieťa talentových reality show (úsmev). Účinkovala si aj v českej StarDance. Ako si sa dostala tam?

 V Let´s dance porotcoval pán Chlopčík, s ktorým som sa o tom rozprávala. On mi spomínal, že u nich je to iné, robí sa verejný konkurz, kde môže prísť prakticky hocikto, pravdaže ak spĺňa isté parametre. Poslali mi pozvanie na konkurz, kedy som si povedala, že keď to nevyjde aspoň si spravím výlet do Prahy. Nakoniec ma vybrali, čo som bola milo prekvapená.

Nie všetci o tebe vedia, že vlastne ty si bola tá tanečnica a k tancu máš veľmi blízko…

 Áno, ja som tam bola za tanečnicu (úsmev),mojou úlohou bolo naučiť tancovať herca Saša Rašilova. Od šiestich rokov som sa venovala súťažne spoločenským tancom, mám  vytancovanú medzinárodnú, teda najvyššiu kategóriu. Nespočetne veľa súťaží za sebou…

Čiže si bola najskôr tanečnicou a spev šiel len tak popri?

Vlastne áno. So súťažným tancovaním som nakoniec musela prestať. Buď som to chcela robiť na profesionálnej úrovni, čo vyžaduje veľa času, financií a trpezlivosti, no to som už popri vysokej škole nestíhala, navyše tam boli problémy s tanečným partnerom. Ešte keď som popritom začala spievať, už to bolo neúnosné (smiech).

Spomínala si vysokú školu. Čo si študovala? Nechcela si sa venovať v štúdiu aj niečomu umeleckému? Tancu alebo spevu?

Spev som nikdy neštudovala. Chodila som sedem rokov do Zušky na husle, čo ma bavilo asi dva roky (smiech). Chcela som hrať na klavír, ale rodičia rozhodli, že to budú husle Vyštudovala som slovenský jazyk, literatúru a estetiku na FF v Prešove. Súvisí to teda s umením, aj keď skôr teoreticky. Predtým som sa pohrávala  aj s myšlienkou ísť na VŠMU, ale upustila som od toho.

Poďme k tvojej novej pesničke. Dlho si na ňu čakala. O čom je a aká je?

Ako som hovorila na začiatku, nechcela som veľmi narýchlo ísť do toho, prišla jedna šou, druhá, chcela som konečne dokončiť školu, čo sa už podarilo (úsmev). Dohodli sme sa na termíne a začalo sa nahrávať. Ide o  letnú veselú skladbu s jednoduchým názvom Come on. Text je celý v angličtine, keďže sa mi v tomto jazyku spieva lepšie. Voči slovenčine mám rešpekt. Tam je omnoho zložitejšie frázovanie, speváka naša reč jednoducho nepustí  a najmä som nechcela, aby to boli nejaké prázdne klišéovité frázy.

Ako dlho ste pieseň nahrávali?

Trvalo to niekoľko dní, najprv bolo treba skladbu vymyslieť, nahrať vokály, zaranžovať a nakoniec upraviť do finálnej podoby. Zároveň sme popritom začali pracovať i na ďalšej skladbe. Ale tak snáď sa podarilo (úsmev).

Text si si písala sama? A čo hudba? Pomáha ti s textami niekto? Chceš sa niekedy vrátiť aj k slovenským textom, či sa zameriaš na tie anglické?

Na skladbe som sa podieľala autorsky i textovo. Text je pomerne nenáročný. Pieseň je tradične o láske (smiech). Je leto, čas flirtov, zábavy a pohody. Je to o tom, keď zbadáš niekoho, kto sa ti zapáči. O hravosti. Nejde o nejaké vážne posolstvo, ale k tejto pesničke by sa to ani nehodilo.

Pri slovenských textoch radšej oslovím skúsenejších, ako je napríklad Vlado Kraus. Nechcem sa slovenčine otáčať chrbtom, je to predsa môj materinský jazyk a bolo by fajn, keby mi ľudia aj rozumeli (úsmev). Takže niečo naspievam určite aj v slovenčine. Nechávam to otvorené.

A ty si na tom s láskou ako?

Veľmi dobre (smiech). Som spokojná.

autor: Andrea Leitmannová

foto: Jaroslav Sohe Suchár

 

 

 

 

 

 

 

Nechaj komentár!

Pridajte svoj ​​komentár nižšie, alebo trackback z vašich vlastných stránok. Môžete si tiež Comments Feed RSS.

Držte sa témy. Žiadny spam.

Môžeš použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto stránka podporuje Gravatar. Ak chcete získať svoj ​​vlastný celosvetovo uznávaný-avatar, zaregistrujte sa na Gravatar.